Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Heroes of the Storm - Mapa: Nawiedzone Kopalnie (Haunted Mines)

Opis mapy i porady.

Nawiedzone Kopalnie są polem bitwy składającym się z dwóch plansz. Pierwsza z nich, powierzchnia, przedstawia standardową mapę. Znajdują się tutaj dwie linie, ścieżki i przeszkody terenowe pomiędzy alejami, obozy najemników, strażnice oraz miejsca powstania golemów. Ten ostatni element jest bezpośrednio związany z drugą częścią planszy - kopalnią.

Golem dla każdego, doskonale!

Kopalnie pod powierzchnią

Pod powierzchnią znajdziecie loch. Wejścia znajdują się na południowym i północnym krańcu mapy. Wśród jego korytarzy czeka do pokonania 35 szkieletów. Każdy z nich po śmierci pozostawia 2 czaszki. Nie stanowią dużego wyzwania, w przeciwieństwie do golema we wschodniej części kopalni. Jego siła jest porównywalna do stworów z obozu bossa. Pozostawia on 30 czaszek.

Sumując, w kopalni można zdobyć maksymalnie 100 czaszek. W tym miejscu ujawnia się zasada rozgrywki na tej planszy. Czaszki zdobywane pod ziemią są potrzebne do przyzwania golemów na powierzchni. Im więcej ich zdobędziecie, tym silniejszy będzie wasz golem. Jeśli to możliwe, zawsze trzeba mieć więcej czaszek niż przeciwnik (nawet przewaga dziesięciu więcej może być dotkliwa dla nieprzyjaciela). Punkt powstawania golemów znajduje się tuż przy bazie każdej drużyny. Poruszają się one wzdłuż różnych alei. Po śmierci golema, jego przyszłe odrodzenie następuje w miejscu, gdzie został zabity.

Obozy najemników, strażnice, wejścia do kopalni

Na mapie zostały umieszczone 3 obozy najemników. W jej centralnej części znajdziecie obóz mocarnych najemników. Występuje tylko jeden, dlatego warto zdobyć go do pushowania linii. Dwa następne obozy należą do najemników oblężniczych. Umieszczono ich we wnękach obok linii ostatnich fortyfikacji każdej z baz.

Zrezygnowano tutaj z obozu bossa. Warto zwrócić uwagę, że Nawiedzone Kopalnie to jedna z dwóch map, gdzie występują dwie strażnice. Inne ważne miejsce stanowią wejścia do kopalni. Znajdują się na samej górze oraz prawie na samym dole mapy.

Mapa:

1 - Wejście do kopalni
2 - Strażnica
3 - Obóz Najemników Oblężniczych
4 - Obóz Mocarnych Najemników
5 - Szkielety
6 - Golem

Porady dotyczące rozgrywki

  • Gdy rozpocznie się odliczanie uruchomienia kopalni, od razu ruszajcie do wejść. Nie pushujcie linii, nie zajmujcie się obozami najemników. Pamiętajcie, że zebranie jak największej liczby czaszek jest nadrzędnym celem tej mapy. Silniejszy golem = łatwiejsze zwycięstwo.
  • Pilnujcie momentu otwarcia kopalni. Wcześniejsze wejście do podziemi niż przeciwnik przysporzy waszej drużynie przewagę. Możecie szybciej rozpocząć zbieranie czaszek. Z drugiej strony macie okazję do urządzenia zasadzki przy wejściach do kopalni.
  • Nim wejdziecie do tunelu, zajrzyjcie przez dziurę. Przy wejściach do kopalni znajdują się jamy. Gdy wasz bohater znajdzie się dostatecznie blisko, możecie do nich zajrzeć. Dzięki temu sprawdzicie, czy przeciwnik nie urządził zasadzki u wylotu przejścia.
  • Od razu zbierajcie czaszki. Nie czekajcie z podnoszeniem czaszek aż ubijecie potwory. Nieprzyjaciel może wam je ukraść, gdy będziecie zajęci walką.
  • Uważajcie przy walce z golemem w kopalni. Pokonanie potwora zajmuje trochę czasu. Dlatego nie zaczynajcie walki z nim jeśli cała drużyna przeciwna znajduje się w podziemiach. Mogą wykorzystać sytuację i niespodziewanie zaatakować.
  • Przeciwnik przyzywa silniejszego golema? Zdobądźcie obóz mocarnych najemników. Pomoże to zredukować dysproporcję w mocy golemów.
  • Gdy rozpoczyna się odliczanie wejścia do kopalni, spróbujcie atakować przeciwników i szybko się wycofywać. Dzięki takiemu działaniu możecie zmusić nieprzyjaciela do wycofania w celu zregenerowania zdrowia. Da wam to przewagę wejścia do kopalni przed przeciwnikiem.
Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze

Łukasz Bogdziewicz

Contributor

Komentarze