Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Helldivers - kooperacyjna strzelanka dla czterech osób od twórców serii Magicka

Premiera latem na PS3, PS4 i PS Vita.

Twórcy kooperacyjnej strzelanki Helldivers potwierdzili, że gra ukaże się latem tego roku. Platformy docelowe to konsole PlayStation 3, PS4 i PS Vita.

Produkcja przeznaczona jest dla maksymalnie czterech osób, walczących z niebezpiecznymi kosmitami na odległych planetach. Akcję obserwujemy z góry, w rzucie izometrycznym. Takie podejście do rozgrywki i oprawy graficznej nie powinno dziwić - za produkcję odpowiada studio Arrowhead Games, twórcy serii Magicka, a w przyszłości także nowej osłony zasłużonego Gauntlet.

Każda z postaci będzie mogła dostosować zabierane na misję wyposażenie według własnych upodobań, a specjalne umiejętności pozwolą na wezwanie pomocy z orbity - dodatkowej paczki amunicji czy apteczek. Futurystyczne lokacje oraz cele misji generowane będą losowo.

Kooperacja dostępną będzie w trybach sieciowych lub lokalnie, a także w systemie cross-play, czyli pomiędzy posiadaczami różnych wersji sprzętowych.

Poniżej pierwszy trailer produkcji, pochodzący jeszcze z targów Gamescom w ubiegłym roku, gdzie zapowiedziano grę.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze