Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hejt nie przeszkodził Diablo Immortal. To największa premiera w historii serii

Blizzard chwali się wynikami.

Blizzard podzielił się pierwszymi wynikami Diablo Immortal. Okazuje się, że najnowsza odsłona serii odniosła sukces - mimo krytyki, jaka spadła na projekt z powodu mikropłatności.

Przedstawiciele studia poinformowali, że darmowa produkcja jest największą premierą w historii cyklu. W pierwszym tygodniu od uruchomienia serwerów tytuł zainstalowano bowiem na 10 milionach urządzeń.

Jeśli wierzyć deweloperom, gra poradziła sobie lepiej niż wcześniejsze części. Nadmienić jednak należy, że rozpoczęcie zabawy w Diablo Immortal - w przeciwieństwie do starszych odsłon - nie wymaga uiszczania żadnych opłat.

Produkcja odniosła sukces, choć mierzy się z hejtem. Głosy niezadowolenia pojawiły się już w momencie zapowiedzi w 2018 roku, zaś po niedawnej premierze gracze zaczęli krytykować pozycję za model biznesowy i mikropłatności.

Efektem jest fala negatywnych recenzji serwisie Metacritic - obecnie średnia ocen użytkowników wersji iOS wynosi 0,5, a edycji PC kształtuje się na poziomie 0,4. Oba rezultaty są najniższymi w historii gier Blizzarda. Co ciekawe, w mobilnych sklepach App Store i Google Play tytuł jest lepiej odbierany: aktualne noty to odpowiednio 4,6 i 3,6 na 5.

Diablo Immortal dostępne jest za darmo na komputerach osobistych oraz telefonach i tabletach.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze