Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

HBO nie szczędziło pieniędzy na „The Last of Us”. Serial ma podobno większy budżet niż „Gra o Tron”

Wytwórnia wierzy w siłę marki.

W sieci pojawiły się informacje, ile wytwórnia HBO mogła przeznaczyć na produkcję serialu „The Last of Us”. Pierwszy sezon ekranizacji kultowej gry z konsol PlayStation miał mieć podobno budżet na poziomie 100 milionów dolarów.

Jak informuje serwis Comibooks, powołując się na źródła dziennika The New Yorker, pierwsze 9 odcinków show ma mieć większy budżet niż każdy z pięciu pierwszych sezonów „Gry o Tron” - ten miał wynosić, zależnie od wymagań konkretnej serii, „zaledwie” od 50 do 80 milionów dolarów.

Warto tutaj dodać, że na ten moment twórcy nie podali oficjalnych danych na temat kosztów produkcji, zatem wspomniane 100 milionów jest jedynie przepuszczalną kwotą. Wydaje się ona jednak bardzo prawdopodobna, biorąc pod uwagę gwiazdorską obsadę, imponującą scenografię i efekty specjalne oraz silny marketing serialu.

Producenci serialu wspominali wcześniej, że mają plany nawet na osiem sezonów ekranizacji, o ile pilotażowa seria zostanie dobrze przyjęta przez widzów i krytyków. Można zatem sądzić, że HBO faktycznie planuje stworzyć we współpracy z PlayStation nową silną markę telewizyjną.

Przypomnijmy, że w produkcji biorą udział między innymi scenarzysta oryginalnej gry Neil Druckmann oraz producent serialu „Czarnobyl” Craig Mazin. Ekipa celuje w jak najwierniejszą adaptację produkcji z 2013 roku, jednak serial rozwinie też kilka wątków jedynie lekko poruszonych w pierwowzorze, a także wprowadzi całkowicie nowe postacie.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze