Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

HBO Max kasuje „Batman: Caped Crusader” i wystawia projekt na sprzedaż

Warner Bros. Discovery tnie koszty.

Serial animowany „Batman: Caped Crusader” nie pojawi się na platformie HBO Max. Trafi na sprzedaż i być może kiedyś powstanie, jeśli znajdzie się chętny na kupno licencji.

O sprawie informuje Deadline. Wszystko jest związane z postępującym procesem cięcia kosztów przez Warner Bros. Discovery, które w przyszłym roku dokona fuzji usług HBO Max i Discovery+. Podobny los spotkał serię „Merry Little Batman” i film z uniwersum „Niesamowitego świata Gumballa”.

Producentami serialu o Mrocznym Rycerzu mieli być naprawdę poważni gracze na rynku. Realizacją chcieli się zająć Matt Reeves, reżyser ostatniego kinowego filmu „Batman”, J.J. Abrams, odpowiedzialny za m.in. „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” i „Star Trek” oraz Bruce Timm, uznany rysownik komiksów.

Decyzję o powstaniu „Batman: Caped Crusader” HBO Max ogłosiło w maju 2021 roku. Teraz wiemy, że platforma wycofała się z tego ruchu, ale to nie wszystko, bo anulowano też inne projekty.

Na sprzedaż wystawiano również licencje „The Day the Earth Blew Up: A Looney Toons Movie”, „Bye Bye Bunny: A Looney Toons Musical” i „Did I Do That to the Holidays: A Steve Urkel Story”.

O autorze
Komentarze