Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hamburger ze skinem do CoD MW2 nie pojawił się w USA. Z „pomocą” przyszli scalperzy

Fani gry są gotowi zapłacić więcej.

Źródło: www.bk.com

Sieć restauracji Burger King włączyła się w promocję Call of Duty Modern Warfare 2, sprzedając zestawy z kodem do odblokowania nowego operatora. Promocja ominęła m.in. USA, więc z „pomocą” przyszli tzw. scalperzy.

Jak informuje serwis PC Gamer, przy zakupie promocyjnego zestawu otrzymujemy kod do odblokowania bonusu do zdobywanego doświadczenia oraz operatora „Burger Six”, czyli pracownika fikcyjnej sieci restauracji Burger Town, regularnie pojawiającej się w różnych odsłonach serii. Oferta obowiązuje w 40 krajach, jednak z jakiegoś powodu na liście nie znajdziemy m.in. USA czy Wielkiej Brytanii (ani też Polski).

Okazję do zarobku zwęszyli scalperzy. Ponieważ kody nie są zablokowane regionalnie, w internecie pojawiły się oferty odsprzedaży kodów, w cenach od 20 do nawet 50 dolarów (czyli od ok. 100 do 240 złotych). Oczywiście jest to znacznie wyższy koszt niż po prostu kupienie okolicznościowego posiłku w restauracji, jednak biorąc pod uwagę liczbę sprzedanych na popularnej platformie eBay kodów, wielu fanów Call of Duty jest w stanie zapłacić „ekstra”, żeby zdobyć nietypowego skina.

Przypomnijmy, że Call of Duty Modern Warfare 2 zadebiutowało właśnie dzisiaj na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz PC. Osoby, które zamówiły grę w przedsprzedaży mogły jednak ogrywać tryb kampanii fabularnej już od zeszłego tygodnia.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze