Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Halo Infinite to największa premiera w historii serii

Pomógł zapewne Game Pass.

Halo Infinite zanotowało najbardziej udaną premierę w historii zasłużonego cyklu, przyciągając ponad 20 milionów graczy - ujawnił Microsoft podczas konferencji z inwestorami.

Choć wynik jest imponujący, należy pamiętać, że poprzednie odsłony serii nie korzystały z bazy użytkowników, jaką zapewnia 25 milionów subskrybentów Game Pass. Co więcej, tryb multiplayer dostępny jest za darmo na wszystkich platformach sprzętowych.

Rezultatów nie należy jednak skreślać, ponieważ - jak się wydaje - taka forma wydawania gier wydaje się być przyszłością dla produkcji Microsoftu, zwłaszcza w sferze wspomnianego abonamentu.

Z podziękowaniami dla gracyz

Wieści potwierdzono na oficjalnym koncie serii w serwisie Twitter. „Z ponad 20 milionami Spartan dołączającymi do zabawy, z przyjemnością ogłaszamy, że Halo Infinite to największa premiera w historii serii!” - napisano.

Przed twórcami produkcji jeszcze sporo pracy i szans na przyciągnięcie kolejnych graczy. Tytuł ukazał się w grudniu w dość okrojonej formie, pozbawiony kooperacji na podzielonym ekranie czy edytora Forge.

Jak dodano podczas rozmowy z inwestorami, 18 milionów osób zagrało w Forza Horizon 5. Dzięki obu tym tytułom ostatni kwartał ubiegłego roku wygenerował rekordowe „zaangażowanie” graczy, choć w tym przypadku nie podano konkretów.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze