Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Halo 5: Guardians - Misja 13: Geneza, Misja 14: Rozłam

Lądowanie na Genesis i trudny dylemat.

Misja 13: Geneza

Drużyna Ozyrys ląduje na Genesis i odkrywa nowego sprzymierzeńca.

Po gorączkowych wydarzeniach w poprzedniej misji, zespół Ozyrys musi przetrwać upadek ze Strażnika. Magnetyczne buty ratują nas przed niechybną śmiercią. Spartanie są przygotowani na każdą sytuację.

Schodź po Strażniku aż dojdziesz na tyle nisko, że będziesz mógł skoczyć na ziemię. Schodząc uważaj na przeszkadzających kosmitów i krawędzie, które nie zawsze da się przeskoczyć.

Po postawieniu nogi na Genesis skupiamy się na tym samym zadaniu, które było nam prypisane przez większość przygody, czyli szukanie Master Chiefa.

Idź prosto przez drzwi i zjedź windą. Spotykacie Wielkiego Świadka, zabawną postać, która później okaże się bardzo pomocna.

Wskocz do Skorpiona i kontynuuj eliminowanie przeciwników z Przymierza. Wjedź przez duże białe drzwi po prawej i wyjedź na otwartą przestrzeń z okrągłą bramą na środku. Wyeliminuj wszystkich wrogów na tym obszarze.

Dojedź do krawędzi i czekaj aż Świadek postawi most świetlny. Po przejściu na drugą stronę przygotuj się na kolejną walkę, która czeka za rogiem - potyczka z Wiecznym Dozorcą.

Następny etap to będzie kilka walk z Dozorcą, który po każdej porażce pojawia się kilka kroków dalej w nowym ciele. Bez wahania niszcz każdy opór i strzelaj do każdej wrogiej jednostki. Na końcu dojdziesz do wrót, które uruchomią filmik kończący misję.

Misja 14: Rozłam

Wieczny Dozorca musi słuchać poleceń Cortany. Wściekła na jego upór i nieposłuszeństwo pozbywa się go, nam również ułatwiając tym życie.

W tej misji kontrolujemy Master Chiefa, który po raz pierwszy od dłuższego czasu będzie zmuszony do podjęcia trudnej decyzji. Idź prosto korytarzem przejdź przez drzwi, pokonaj czekających tam Protean i kieruj się w stronę światła.

Aktywuj konsolę Prekursorów na końcu ścieżki, by zebrać dane wywiadowcze. Po przejściu przez kolejne drzwi platforma powoli zacznie przesuwać się do przodu. Gdy podłączy się do następnej, to przeskocz na nią i kontynuuj w ten sposób, po drodze niszcząc wieżyczki i Prometean.

Idź metalicznym korytarzem, jednak bądź gotów na potyczkę z przyzwanymi przez Dozorcę posiłkami. Sam Dozorca zostanie usunięty przez Cortanę, więc nie musisz się obawiać potyczki z nim.

Powtórz kroki, jadąc kolejną platformą. Niszcz wieżyczki, chowaj się za osłonami i odpieraj kolejne ataki Skoczków i innych proteańskich żołnierzy, którzy chcą uprzykrzyć Ci zwiedzanie.

Po dojściu do ostatniego pomieszczenia na drodze spotkasz aż trzech Dozorców oraz kilka wieżyczek. Wskazuj drużynie cele i niszcz Dozorców po kolei, inaczej mogą mocno dać ci w kość.

Po wszystkim przejdź przez świetlny most i obejrzyj filmik o dylematach Master Chiefa. Koniec części przedostatniej.

Następnie: Halo 5: Guardians - Misja 15: Strażnicy.

Powrót do spisu treści: Halo 5: Guardians - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze