Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Halo 5: Guardians - Misja 11: Cisza przed burzą, Misja 12: Bitwa o Sunaion

Ostateczne starcie i droga do Strażnika.

Misja 11: Cisza przed burzą

Drużyna Ozyrys i Miecze Sanghelios szykują się do ostatecznego starcia z siłami przymierza.

To kolejna wyjątkowo krótka misja. Zbyt wiele wskazówek nie jest tu potrzebnych, ale pomożemy ci mimo wszystko.

Z miejsca startowego odwróć się by podnieść Data Pad. Idąc na wprost znajdziesz drugi na filarze po lewej. Filar o pierścieniowym układzie na swoim czubku kryje dane wywiadowcze.

Podejdź do Palmer na środku. Po rozmowie przejdź za namiot, gdzie na platformie leży Data Pad.

Nie ma tutaj żadnego punktu aktywującego misję poza dr Halsey, więc możesz spokojnie rozejrzeć się dookoła i poszukać wszystkich brakujących danych wywiadowczych. Po wszystkim porozmawiaj z panią doktor by zakończyć misję.

Misja 12: Bitwa o Sunaion

Łączymy siły z Mieczami Sanghelios w wielkiej ofensywie na Sunaion. Idź prosto i eliminuj każdy opór przeciwnika.

Na wstępie musisz znaleźć sposób na zniszczenie obrony przeciwlotniczej rozmieszczonej na mapie. Możesz zarówno zniszczyć same działa, strzelając w nie, lub też pięścią zniszczyć zasilanie i w ten sposób dezaktywować system. Druga metoda zabiera mniej amunicji, ale wybór strategii pozostawiamy tobie.

Po przejściu przez wrota znajdziesz kolejne działo. Zniszcz je i kieruj się dalej, posyłając w zaświaty kolejnych przeciwników.

W dalszym etapie będziesz niszczył kolejne działa oraz walczył z obcymi zrzucanymi w specjalnych kapsułach. Po wszystkim idź prosto.

Szukaj przejścia po lewej stronie od jednego z dział i przejdź przez drzwi po lewej. Dotrzesz do miejsca z trzema systemami przeciw powietrznymi i całymi zastępami wrogo nastawionych obcych. Tutaj ponownie pozostawiamy wolność w wyborze metody dezaktywacji. Warto skorzystać z wieżyczek, by przyspieszyć destrukcję dział.

Za drugim działem powinna być winda. Zjedź w dół i idź wzdłuż platform. Podążaj za wskaźnikiem misji w stronę Strażnika. Przejdź przez plac, wejdź przez drzwi i pokonaj przeciwników czających się w środku.

Gdy dotrzesz do dużych wrót, przyjdzie Ci walczyć z Łowcami. Po walce wjedź na górę windą. Idź skręcającą w prawo ścieżką i przygotuj się na dramatyczne wydarzenia.

Strażnik doprowadzi do burzenia się całej konstrukcji. Biegnij po rozpadającej się powierzchni na oddaloną platformę. Przeskocz zniszczony most. Na wyższej części powinien być Data Pad. Wspinaj się po ruinach zabijając po drodze przeciwników.

Po dołączeniu do Arbitra przyłącz się do wspólnej rozwałki Protean. Wieczny Dozorca pojawi się by nam przeszkodzić. Pokonaj go wspólnymi siłami z Arbitrem, udowadniając, że Spartanom nie wolno podskakiwać.

Po zwycięstwie uruchomi się przerywnik filmowy. Prędko! Biegnij w stronę Strażnika!

Następnie: Halo 5: Guardians - Misja 13: Geneza, Misja 14: Rozłam.

Powrót do spisu treści: Halo 5: Guardians - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze