Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Half-Life: Alyx - premiera 23 marca

Wiekopomna chwila.

Half-Life: Alyx ukaże się 23 marca 2020 roku - poinformowali przedstawiciele firmy Valve. Opublikowano też trzy nowe screenshoty ze strzelanki.

Gra będzie dostępna na goglach VR na PC. Wspiera wszystkie urządzenia, które obsługują SteamVR, a więc między innymi Oculus Rift S, Valve Index, HTC Vive czy Samsung Odyssey.

Alyx to nowa, pełnoprawna odsłona cyklu Half-Life. Przedstawi wydarzenia rozgrywające się przed historią z Half-Life 2, choć deweloperzy zalecają znajomość dodatków do drugiej części - co sugeruje, że zobaczymy też rozwiązanie niektórych wątków z Epizodu 2.

Valve stworzyło grę jako projekt VR. Na samym początku produkcja nie była nawet związana z marką Half-Life. Dopiero, gdy opracowano mechanikę, zdecydowano, że można wykorzystać stworzone systemy interakcji w nowej odsłonie popularnej serii.

Geoff Keighley, znany prezenter i były dziennikarz, zapowiedział już, że w ciągu najbliższych tygodni opublikuje obszerny materiał wideo dokumentujący prace Valve nad Half-Life: Alyx.

Następnie: Nieoficjalnie: Sony ma problem ze zdobyciem części do PS5 - przez smartfony

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze