Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Half-Life 3? Nie, Valve pracuje podobno nad... quizami na Steamie

Ujawniają pliki aplikacji.

Zaktualizowane pliki Steama ujawniły funkcję quizów, nad którą najwyraźniej pracuje Valve. Wydawcy gier mogliby oferować takie konkursy i nagradzać za poprawnie odpowiedzi.

Jak to często bywa, szczegóły znalazł Pavel „xPaw” Djundik, właściciel portalu SteamDB. W kodzie aplikacji pojawiły się nowe wpisy, mówiące właśnie o „Quizie”.

Jeśli funkcja faktycznie pojawi się w sklepie, twórcy będą mogli przygotowywać różne wersje językowe, określać pytania, a nawet reakcje na niepoprawne odpowiedzi - w postaci materiałów wideo.

Tymczasem poprawne zgadywanie mogłoby być nagradzane, choćby - jak można sobie wyobrazić - kodami do przedmiotów kosmetycznych.

Interesujące fragmenty

Obecnie nie jest jednak jasne, czy funkcja kiedykolwiek pojawi się w pełnej wersji aplikacji. Nie wiadomo też, czy ma być szeroko dostępna, czy też - dla przykładu - związana jedynie z wyprzedażami czy innymi wydarzeniami specjalnymi.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze