Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Half-Life 2 z dodatkami dostępny na konsoli Xbox One

We wstecznej kompatybilności.

Firma Microsoft rozszerzyła ofertę programu wstecznej kompatybilności na Xbox One o kolejny tytuł z X360. Posiadacze konsoli mogą zagrać w Half-Life 2.

Opracowana przez studio Valve produkcja ukazała się w 2004 roku. Podobnie jak w pierwszej części, gracze wcielają się w Gordona Freemana - naukowca, który stara się uratować świat przed najeźdźcami z kosmosu.

Grę wydano oryginalnie na PC, a także pierwszej konsoli Xbox. W 2007 roku tytuł trafił również na X360 i PS3, jako część zestawu The Orange Box.

Wraz z Half-Life 2, od dzisiaj na Xbox One dostępne są też pozostałe produkcje wchodzące w skład wspomnianego pakietu - dodatki Episode One i Episode Two, logiczny Portal i nastawiony na zabawę sieciową Team Fortress 2.

Ponadto w ofercie wstecznej kompatybilności pojawiły się strzelanka Galaga Legions oraz zręcznościowe Joe Danger 2: The Movie.

Xbox One wspiera zarówno wersje cyfrowe i dyskowe starszych tytułów z X360, o ile regularnie aktualizujemy system operacyjny konsoli.

Cyfrowe produkcje przypisane do naszego konta znajdziemy na liście gier do pobrania. Natomiast te na płytach wystarczy włożyć do napędu, choć i tak trzeba je ściągnąć z Xbox Live.

Liczba wspieranych w ramach wstecznej kompatybilności tytułów stale się poszerza - poza Half-Life 2 dostępne są jeszcze między innymi pierwszy Mass Effect, trylogia Gears of War, Red Dead Redemption i Call of Duty: Black Ops.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły