Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Half-Life 2 i Portal dostępne na Nvidia Shield

31 zł za sztukę.

Wszyscy posiadacze Nvidia Shield mogą już sprawdzić na swojej przenośnej konsoli konwersje gier Half-Life 2 i Portal od Valve - ogłosił producent urządzenia, firma Nvidia.

To pierwszy raz, gdy te dwa lubiane tytuły dostępne są na mobilnym gadżecie lub na systemie Android. Cenę w sklepie Google Play ustalono na 31 zł za sztukę.

„Nvidia wykonała niesamowitą pracę, przenosząc Half-Life 2 i Portal na Shield” - komentuje Doug Lombardi, odpowiedzialny w Valve za marketing. „Sprawdzamy oba tytuły na naszych urządzeniach i zarówno fani serii, jak i nowi gracze, mogą spodziewać się tego samego, co pokochali na PC.”

Z innych wieści na temat Nvidia Shield - ostatnia aktualizacja oprogramowania umożliwia przesył gier z komputerów osobistych na przenośny gadżet. Funkcja znajduje się obecnie na etapie testów.

Tymczasem konwersja dwóch klasycznych już pozycji udowadnia, jak wszechstronny jest silnik Source od Valve. Możliwe także, że w przyszłości zobaczymy te gry na innych urządzeniach z Androidem i procesorami Tegra.

Więcej szczegółów na temat Nvidia Shield znaleźć można w naszej recenzji. Cena urządzenia wynosi 200 dol., czyli około 610 zł.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze