Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hakerzy Elden Ring psują zapisy graczom na PC, przeprowadzając inwazje

Nie jest dobrze.

Zmatowieńcy grający w Elden Ring na PC powinni mieć się na baczności. W sieci grasują hakerzy, którzy przeprowadzają inwazję na światy innych graczy i psują im zapisy gry.

Jak wynika z doniesień na Reddicie, najeźdźcy uszkadzają pliki zapisu, co powoduje tzw. crash gry, a więc wymuszenie jej zamknięcia. Restart sprawia, że gracz znajduje się w niekończącej się pętli, nieustannie spadając i umierając.

Niektórzy z naszych czytelników mogą pamiętać podobną sytuację, która dotyczyła Dark Souls 3. Wygląda na to, że problem wciąż nie jest rozwiązany.

Na razie ani deweloperzy z From Software, ani wydawca Bandai Namco nie skomentowali publicznie problemu, więc gracze próbują się nawzajem ostrzegać za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Przy wykazaniu się odpowiednim refleksem można po włączeniu gry wykonać szybką podróż do tzw. miejsca łaski, uwalniając się ze śmiertelnej pętli, jednak nie działa to u wszystkich. Dopóki nie zostanie wydana poprawka, zaleca się, aby gracze wyłączyli inwazje lub całkowicie przełączyli się na tryb offline.

To również dobry czas, aby stworzyć kopię zapasową zapisów.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze