Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gwiazda Aquamana może wystąpić w filmie Minecraft

Podobno trwają negocjacje.

Adaptacja Minecrafta najwyraźniej nabiera kształtów. Z niepotwierdzonych wieści wynika, że występ w produkcji negocjuje Jason Momoa - odtwórca roli Aquamana w filmach na podstawie komiksów DC.

Źródłem informacji jest renomowany serwis The Hollywood Reporter. Wspomniany aktor jest podobno w końcowej fazie rozmów w sprawie angażu w ekranizacji popularnej gry od studia Mojang. Nie wiadomo jednak, w kogo miałby się wcielić.

Dziennikarze przekonują również, że film wyreżyseruje Jared Hess, który w dorobku ma między innymi film „Napoleon Wybuchowiec” i oparty na nim animowany serial telewizyjny.

Jak podkreśla serwis The Hollywood Reporter, adaptacja Minecrafta to produkcja z udziałem prawdziwych aktorów. Wśród producentów są Mary Parent i Roy Lee, którzy wcześniej pracowali nad „Diuną”.

Natomiast równolegle portal The Ankler donosi, że Warner Bros. musi się spieszyć, ponieważ prawa do stworzenia filmu na podstawie gry studia Mojang wygasają w styczniu 2023 roku - prace nad projektem muszą ruszyć przed tym terminem.

Jason Momoa znany jest z roli Aquamana

Według serwisu, koncern rozważa przekształcenie adaptacji Minecrafta w większą serię - oczywiście o ile pierwszy obraz odniesie odpowiedni sukces. Niewykluczone, że firma inspiruje się ekranizacją przygód Sonica, w przypadku której w planach jest trzecia część cyklu i serial.

Warner Bros. przymierza się do powstania filmu na podstawie gry studia Mojang od blisko dziesięciu lat. W 2014 roku z powodu różnic kreatywnych projekt porzucił reżyser Shawn Levy, podobnie postąpił następca - Rob McElhenney.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze