Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Guild Wars 2 jest „najczęściej aktualizowanym światem online w branży”

Sprzedaż przekroczyła 3,5 mln egzemplarzy.

Studioa ArenaNet uważa, że Guild Wars 2 jest „najczęściej aktualizowanym światem online w branży”.

Pracownik odpowiedzialny za rozwój gry zauważył we wpisie na oficjalnym blogu, że Guild Wars 2 jest aktualizowane nawet pięć razy częściej niż „typowe MMO”.

„W pierwszym roku postanowiliśmy zrobić z Guild Wars 2 najczęściej aktualizowany i najlepiej wspierany świat online w branży” - napisał Mike O'Brien z okazji pierwszej rocznicy premiery.

„Jeśli ktoś zapyta, co najlepiej wyróżnia ten pierwszy rok, to wskażę właśnie reorganizację firmy, by umożliwić tak częste wprowadzanie usprawnień i nowej zawartości.”

„W pierwszych ośmiu miesiącach opublikowaliśmy osiem dużych patchy, a wydanie kolejnych ośmiu zajęło już cztery miesiące. Nowa zawartość pojawia się co dwa tygodnie. Guild Wars 2 jest aktualizowane nawet pięć razy częściej niż typowe MMO” - dodał.

The Lost Shores - jedna z większych aktualizacji Guild wars 2

Tytuł MMO ukazał się w ubiegłym roku, a do zabawy nie jest wymagany abonament - wystarczy zakup gry. Premiera spotkała się z dużym zainteresowaniem - w dziewięć miesięcy sprzedano 3 mln egzemplarzy.

Według nowych informacji, sprzedaż osiągnęła już poziom 3,5 mln kopii, a jednocześnie na serwerach przebywało nawet 460 tys. graczy. Z innych statystyk: najpopularniejszą rasą jest człowiek, a klasą - wojownik.

„Różnica między dynamicznym wydarzeniem w świecie gry i aktualizacją zaczyna się zacierać. Świat cały czas się zmienia i zawsze jest coś nowego do zobaczenia” - dodaje O'Brien.

Jeśli zaś mowa o przyszłości, deweloper obiecuje, że twórcy przykładają teraz większą wagę do wyborów graczy, które mają mieć autentyczny wpływ na świat.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze