Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA: San Andreas ukończone w 25 minut. Rekordowy speedrun

Nowa sztuczka skraca przygodę o 3 godziny.

Grand Theft Auto: San Andreas zostało ukończone w mniej niż 26 minut. To efekt wykorzystania nowej sztuczki, dzięki której speedrun trwa krócej o ok. 3,5 godziny.

San Andreas to oczywiście długa gra, której nie da się ukończyć tak szybko bez wykorzystania błędów - dlatego speedrun należy do kategorii „any%”, dopuszczającej wszystkie możliwe techniki osiągnięcia celu.

Niedawno odkryta sztuczka działa tylko w wersji na Windows Store i pozwala graczom pominąć znaczą część przygody, przechodząc od razu do kulminacyjnego punktu fabuły. Ten moment pokazuje powyższy materiał (16:12).

Zgodnie z opisem użytkownika o pseudonimie Powdinet - aktualnego rekordzisty - rozpoczęcie określonej misji pobocznej w trakcie trwania zadania głównego „Ryder” sprawia, że San Andreas „przeskakuje” do losowej linii w kodzie gry. Wszystko zależy jeszcze od tego, ile czasu minęło od włączenia produkcji, a poza tym technika jest bardzo trudna i wymaga perfekcyjnego wykonania kilku kroków.

Legendarna gra Rockstar Games chyba nigdy nie straci na popularności

Speedrunner musi przykładowo znaleźć policyjny motocykl w określonym oknie czasowym, a także zlikwidować dealera narkotyków, by szybko zarobić 2 tysiące dolarów. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, San Andreas przenosi użytkownika do finałowej części ostatniego zadania fabularnego. Od tego momentu wystarczy już ukończyć grę w tradycyjny sposób.

Zobacz: GTA San Andreas - poradnik i najlepsze porady na start

Przed odkryciem sztuczki rekordowy speedrun San Andreas wynosił 3 godziny, 52 minuty i 7 sekund.

Źródło: Reddit

Następnie: Activision wyjaśnia, dlaczego Call of Duty: Modern Warfare zajmie 175 GB na PC

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze