Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA Online - tryby adwersarza: Walka zmechanizowana

Porady i wskazówki do trybu inspirowanego PUBG.

Wraz z najnowszym rozszerzeniem Smuggler's Run pojawiła się w świecie GTA Online rozgrywka w stylu battle royale. W ramach opublikowanego dodatku Rockstar udostępnił tryb online pt. Walka zmechanizowana, w którym to cztery drużyny walczą o przetrwanie na kurczącym się obszarze gry.

Bez dobrej strategii wyjście z opresji może być trudne. Dlatego poniżej możesz zapoznać się ze sztuczkami, poradami i wskazówkami, które pozwolą wam na łatwiejsze rozpoczęcie gry.

Początek może być trochę wymagający. W trybie Walka zmechanizowana (Motor Wars) na początku w każdej rundzie wyskakujecie z helikoptera i lecicie ze spadochronem na plecach w kierunku planszy.

Gdy tylko wylądujecie, macie moment na uzbrojenie się: możliwie szybko powinieneś przeszukać okolicę w celu zdobycia potrzebnej broni i pojazdów, których użyjecie do walki. Należy to zrobić jak najszybciej, ponieważ obszar rozgrywki zmniejsza się nieprzerwanie.

Biały okrąg na minimapie pokazuje, jak dużo czasu wam zostało, nim obszar rozgrywki znowu się skurczy. Gdy tylko ta liczba spadnie do ostatnich 10 sekund, tykający zegar przypomni o nadchodzącej zmianie tuż za moment.

Należy zwracać uwagę na minimapę, aby znajdować się zawsze w bezpiecznym obszarze - w przypadku bycia poza nim, zegar odejmuje karne sekundy. Jeśli skończy ci się czas, zginiesz na miejscu.

Niezależnie od tego, reguły Walki zmechanizowanej są proste: którykolwiek kompan z twojej drużyny musi przeżyć jako ostatni, żeby twoja drużyna wygrała grę. Są to więc podobne założenie do popularnego i wymyślonego wiele lat temu last man standing.

W Walce zmechanizowanej jest znacznie trudniej, niż na przeciętnym polu bitwy.

Ta drużyna, która znajdzie najlepsze i najbardziej niszczycielskie pojazdy, często ma większą szansę na zwycięstwo. Pojazdy w Walce zmechanizowanej zostały tak zmodyfikowane i wyposażone w broń, aby stanowić atut na polu bitwy. Dodatkowo, żeby przetrwać ostrzał w trakcie rozgrywki, są one wyposażone w tymczasowe opancerzenie.

Dlatego też na początku każdej rundy powinniście przeszukać możliwie gęsto zabudowany fragment mapy w pobliżu twojej strefy lądowania, ponieważ tam z wyższym prawdopodobieństwem znajdziecie lepsze, mocniejsze pojazdy, ale także i broń. Wykorzystajcie do tego minimapę, która może ułatwić znacznie poszukiwania.

Mając do wyboru kilka pojazdów, powinniście brać pod uwagę także te pojazdy, które wyglądają masywnie i groźnie, ponieważ design pojazdów ma często bezpośrednie przełożenie na ich moc. Jeśli gracie pojedynczo, mniejsze pojazdy będą lepszym wyborem, gdyż przy większych maszynach potrzebna jest załoga, która zajmie miejsca przy zamontowanych działkach.

Pojazdy zajęte przez nieprzyjaciela będą oznaczone na minimapie kolorami danej drużyny, a co za tym idzie gracz, który usiądzie za kierownicą, jest łatwym celem dla innych. Ci, którzy nie zdobyli auta, są trudniejsi do wykrycia, co zwiększa ich szansę na dotrwanie do końca rundy.

Strategię należy jednak wybrać w zależności od sytuacji - jeśli widzisz na horyzoncie pędzącego na ciebie nieprzyjaciela w groźnie wyglądającym pojeździe, nie jest głupim pomysłem, aby porzucić własne auto i ukryć się.Mamy w zanadrzu jeszcze kilka wskazówek co do rozgrywki w Walce zmechanizowanej:

  • im szybciej po wyskoczeniu z helikoptera dotrzesz na ziemię, tym szybciej rozpoczniesz poszukiwania broni i pojazdów
  • pomyśl o zamontowaniu różnych rodzajów broni w każdym pojeździe, który oferuje twój arsenał w danym momencie; i pamiętaj o ich zmianie, jeśli zajdzie taka potrzeba
  • jeśli nie masz miejsca, aby wyposażyć swój pojazd w kolejną z posiadanych broni, lepiej przypisać ją do kolegi z drużyny poza pojazdem
  • gra zespołowa stanowi dużą rolę w Walce zmechanizowanej - możliwe, że nawet większą niż w stosunku do PUBG. Bez kompanów w drużynie nie wykorzystasz w pełni pojazdów, ponieważ te bronie, które montujecie w pojazdach, są kontrolowane przez waszych kompanów w rozgrywce. Opłaca się zatem mknąć przez mapę w duchu współpracy drużynowej
  • dodatek oferuje 7 różnych map w trybie battle royal. Każda obejmuje kawałek obszaru wielkiej mapy GTA Online. Dzięki temu możesz się zmierzyć pośród nizin, jak i w mieście. To ostatnie umożliwia stosowanie nieco oportunistycznej, ale mimo to korzystnej taktyki - lądujesz ze spadochronem po prostu na najwyższej budowli i okopujesz się. Jako że w trybie nie są przewidziane żadne pojazdy latające - jesteś częściowo niedostępny z perspektywy innych graczy i możesz po prostu obserwować rozwój potyczek w dole, aż większość graczy wybije się wzajemnie.

Komentarze