Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA 6 „wyprzedzi swoją epokę” pod względem grafiki - leaker o nowym silniku RAGE 9

„Spotkałem się z bardzo pozytywnymi opiniami”.

W sieci pojawiły się pierwsze doniesienia o silniku graficznym wykorzystanym rzekomo w GTA 6. Pochodzący z francji dziennikarz słyszał od swoich źródeł, że RAGE 9 wygląda niesamowicie i „wyprzedza swoją epokę” pod względem oprawy wizualnej.

Zweryfikowanie tych informacji jest oczywiście niemożliwe, więc należy je traktować z przymrużeniem oka, ale trudno nie czekać z wypiekami na twarzy na GTA 6, czytając tweeta Chrisa Klippela. To dziennikarz francuskiego serwisu Jeux Vidéo oraz założyciel Rockstar Mag, specjalizującego się w informacjach na temat gier amerykańskiego producenta.

Oczywiście, że nowa wersja silnika graficznego RockstarGames (RAGE9), która zostanie użyta w GTA 6, będzie niesamowita. Spotkałem się z bardzo pozytywnymi opiniami, więc naprawdę nie powinniśmy być rozczarowani w tej kwestii. Mówimy o silniku, który wyprzedza swoją epokę”.

RAGE (a właściwie Rockstar Advanced Game Engine), to autorski silnik studia, napędzający m.in. GTA 4, GTA 5 oraz obie części Red Dead Redemption. Oficjalnie, kolejne wersje technologii nie mają w nazwie liczb, ale w społeczności fanów zwykło się je rozróżniać - stąd „RAGE 9” w tweecie.

Jeśli GTA 6 faktycznie zaoferuje krok w przód względem obłędnie wyglądającego RDR2 - a wszystko na to wskazuje - możemy otrzymać produkcję, która nie zestarzeje się przez wiele lat od premiery.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze