Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA 6 w 2024 roku - tak oczekuje Microsoft

Nic pewnego, ale...

Ostatni wysyp informacji związanych z dochodzeniem antymonopolowym w sprawie planowanego przyjęcia Activision Blizzard mógł nieco odwrócić uwagę od okienka wydawniczego GTA 6, które pojawiło się w opublikowanych dokumentach Microsoftu. Choć data nie jest niczym pewnym, to pochodzi od producenta konsol, który może wiedzieć więcej niż przeciętny Kowalski.

Wspomniana premiera GTA 6 przewija się w opublikowanej odpowiedzi Microsoftu na wątpliwości brytyjskiego Urzędu do spraw Konkurencji i Rynków. Znajdziemy ją w sekcji poświęconej alternatywom dla Call of Duty, jakie dostępne są na konsolach Sony.

Take-Two Interactive, które wydaje Grand Theft Auto 5, pozostaje [wycięte] wiele lat po premierze w 2013 roku, a Red Dead Redemption 2 [wycięte]. Premiera wysoce wyczekiwanego Grand Theft Auto 6 spodziewana jest w 2024 roku. Obie gry uznawane są przez największe cyfrowe sklepy - takie jak Steam - za produkcje zawierające elementy strzelanki. Grand Theft Auto 5 jest dostępne na PlayStation, a Red Dead Redemption na PlayStation i Stadii”.

Fragment raportu złożonego Competition and Markets Authority przez Microsoft

Cytowana sekcja dokumentu ma na celu przedstawić urzędnikom obecną sytuację w branży gier i podkreślić, że Activision nie dominuje na rynku, a Call of Duty ma poważne alternatywy na innych platformach. Najistotniejszy jest jednak zaznaczony fragment odnoszący się do premiery GTA 6, która zdaniem Microsoftu mogłaby odbyć się już za niecałe dwa lata.

Warto zauważyć, że odnośnik w przypisie prowadzi do artykułu na stronie TechRadar, w którym poruszany jest temat przecieków i plotek związanych z nadchodzącą produkcją Rockstar Games. Możliwe, że autorzy raportu powołali się na niepotwierdzone doniesienia i wiedzą tyle, co my, jednak równie prawdopodobne jest, że Microsoft zna część planów wydawniczych Take-Two Interactive, a artykuł służy jedynie celom ilustracyjnym lub podkreśleniu oczekiwań branży.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze