Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA 6 w 2024 roku? Analitycy coraz bardziej pewni

Take-Two zwiększa prognozy finansowe.

Niedawno Rockstar Games oficjalnie potwierdziło, że trwają prace nad GTA 6, ale wciąż nie wiadomo, kiedy gra zadebiutuje. Analitycy są jednak coraz bardziej przekonani, że tytuł ukaże się w 2024 roku.

Eksperci opierają prognozy na zmianach, jakie Take-Two, czyli wydawca serii Grand Theft Auto, wprowadził do oczekiwań finansowych. Firma spodziewa się wzrostu przychodów w 2024 i 2025 roku fiskalnym - do poziomu odpowiednio 5,2 i 5,54 miliarda dolarów.

To o tyle istotne, że koncern szacuje, iż jeszcze w 2023 roku fiskalnym do kasy spółki wpłynie znacznie mniej pieniędzy, bo 3,89 miliarda dolarów. Niektórzy wiążą więc duży skok przewidywanych wyników z debiutem GTA 6, które najprawdopodobniej sprzedałoby się w dziesiątkach milionów sztuk.

Ostatnią odsłoną serii jest GTA 5 z 2013 - gra wczoraj pojawiła się na next-genach

Andrew Uerkwitz z firmy analitycznej Jefferies w opinii dla inwestorów pisze, że plany Take-Two „obejmują najpewniej premierę dużej gry od Rockstara w 2024 roku. Nie wspomina wprost o nowym Grand Theft Auto, ale nie ulega wątpliwości, że odnosił się do kolejnej odsłony gangsterskiej serii.

W podobnym tonie wypowiada się Doug Creutz, starszy analityk w Cowen. W rozmowie z serwisem Axios Gaming ekspert twierdzi, że „jest coraz bardziej przekonany” do tezy, że GTA 6 ukaże się w 2024 roku fiskalnym, czyli w okresie pomiędzy 1 kwietnia 2023 roku a 31 marca 2024 roku.

Ekspert nie wyklucza, że ostatecznie oczekiwana produkcja mogłaby zadebiutować w 2025 roku fiskalnym (kończącym się 31 marca 2025 r.). Co niemniej ważne, specjalista już wcześniej uważał, że gra pojawi się w sprzedaży w podobnym okresie.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły