Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA 6 - sporo szczegółów od znanego informatora. Data premiery, czas akcji, kobieca postać i więcej

Nieoficjalne wieści.

Tom Henderson - znany insider, który na długo przed oficjalnymi informacjami ujawnił najważniejsze szczegóły Battlefield 2042 - opublikował długi materiał, w którym ujawnił wszystko, co słyszał od swoich źródeł o GTA 6. Akcję osadzono podobno w czasach współczesnych, a gra zadebiutuje prawdopodobnie dopiero w okresie 2024-2025. Zaznaczmy, że żadne z poniższych wieści nie są oficjalne.

Na początku informator odniósł się do największego przecieku z GTA 6, zgodnie z którym nazwa kodowa gry brzmi Project Americas, a akcja rozgrywa się w latach 80. Według wiedzy Hendersona, jest to nieprawda, bo GTA 6 osadzono we współczesności. Powodem jest rzekomo chęć dopasowania produkcji do GTA Online i ułatwienie deweloperom tworzenia licznych dodatków do sieciowej przygody, co nie byłoby możliwe, jeśli Rockstar cofnąłby się w czasie.

Mapa z Vice City podobno powróci, ale „tylko w pewnym stopniu” i nie będzie „remasterem Vice City”, jak wynika z niektórych „przecieków”. Insider twierdzi, że nie ma więcej informacji na ten temat.

Natomiast świat nowego GTA Online będzie podobno ewoluował w miarę wdrażania kolejnych dodatków. DLC mają wprowadzić nowe obszary, powiększając mapę, ale każde rozszerzenie ma też wpłynąć na „stare” lokacje - jak chociażby w Fortnite, którego mapa dość mocno zmienia się w ramach każdego nowego sezonu.

GTA 6 zaoferuje rzekomo kilka grywalnych postaci, przy czym jedna z nich będzie kobietą. Brak szczegółów, ale członkini ekipy zajmuje się technologią i hakowaniem.

Z informacji uzyskanych przez leakera wynika, że spodziewanym okresem premiery są lata 2024-2025. Nie wynika to rzekomo z faktu, że GTA 6 jest we wczesnym stadium rozwoju, a z dbania Rockstara o dobro pracowników. Amerykańska firma chce podobno pracować nad grą w spokoju, unikając tzw. crunchu, czyli intensywnej pracy po godzinach.

Z materiału wynika, że Rockstar zamierza uniknąć przekładania debiutu GTA 6 i nie chce podawać daty premiery, póki nie będzie całkowicie pewny, że zespół jest w stanie wydać projekt na czas. Gra trafi podobno tylko na PC i konsole nowej generacji.

Leaker powtórzył też informacje o GTA 6, które publikował wcześniej za pośrednictwem Twittera. W grze ma pojawić się kryptowaluta na wzór Bitcoina, a także możliwość korzystania z wingsuitów, a więc kombinezonów do szybowania.

Henderson zdaje sobie sprawę, że utożsamiany jest raczej z serią Battlefield, a nie GTA, jednak - jak twierdzi - zdecydował się nagrać materiał o wszystkim, co wie o GTA 6, ze względu na liczne pytania wysyłane przez internautów w prywatnych wiadomościach. Jako że szczegóły nie są oficjalnie potwierdzone przez Rockstar, sam insider radzi podchodzić do nich ostrożnie.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze