Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA 6 powstaje - potwierdza były pracownik studia Rockstar

Od co najmniej 2017 roku.

GTA 6, a więc kolejna odsłona gangsterskiego cyklu, powstaje co najmniej od 2017 roku - wynika z internetowego CV jednego z byłych pracowników indyjskiego oddziału studia Rockstar.

Bibin Michael to pochodzący z Malezji grafik, który pracował dla kilku zróżnicowanych zespołów. W swoim profilu w serwisie ArtStation ujawnił, że przez pewien okres zatrudniony był u twórców Grand Theft Auto.

Pomiędzy grudniem 2017 roku a kwietniem 2018 roku artysta był członkiem indyjskiego Rockstar Games. Odpowiadał za obrazki koncepcyjne pojazdów, które miały być wzorowane na rzeczywistych odpowiednikach. Maszyny powstawały z myślą o „DLC do GTA 5 i nadchodzącym GTA 6”.

Fragment internetowego CV byłego pracownika Rockstara

Oczywiście fakt, że prace nad kolejną częścią gangsterskiego cyklu trwają, nie jest zbyt dużym zaskoczeniem. Po ogromnym sukcesie piątej odsłony, której sprzedaż niedawno przekroczyła 100 milionów egzemplarzy, kwestią czasu jest ogłoszenie nowej gry.

Nie jest jednak jasne, kiedy dokładnie mogłoby dojść do ujawnienia GTA 6. Studio Rockstar zazwyczaj się nie spieszy i poszczególne projekty przygotowuje w swoim tempie, rozwijając produkcje nawet przez kilka lat.

Kiedy pojawi się następca GTA 5?

Zobacz: GTA 6 - najciekawsze miasta, po które może sięgnąć Rockstar

Co ciekawe, nieoficjalne informacje sugerują, że następna odsłona serii zadebiutuje w przyszłym roku. Ponadto gra podobno przez miesiąc miałaby być dostępna wyłącznie na jednej platformie sprzętowej - PS5.

Źródło: ArtStation

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze