Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA 5 sprzedało się lepiej niż cała seria Assassin's Creed

Kolejne 5 mln egzemplarzy.

Grand Theft Auto 5 sprzedało się w ostatnim kwartale w liczbie 5 mln egzemplarzy. Łączny nakład od premiery w 2013 roku wynosi już więc ponad 160 milionów sztuk - podał wydawca.

Jak podsumował na Twitterze popularny dziennikarz Jason Schreier, tym samym jedna tylko pozycja Rockstara rozeszła się w liczbie większej niż cała seria Assassin's Creed (155 mln, choć mowa o danych z listopada 2020).

Produkcja zbliża się także do wyniku całej serii Final Fantasy (164 mln, dane z września), a Resident Evil zostawiła już daleko w tyle (123 mln, dane z grudnia). Jeśli mowa o całej serii GTA, osiągnięto pułap 370 mln sztuk.

GTA 5 to także druga najlepiej sprzedająca się gra w historii. Lepiej poradził sobie wyłącznie Minecraft, z 238 milionami egzemplarzami na przeróżnych platformach.

Można spodziewać się, że wynik już wkrótce ulegnie poprawie, ponieważ w połowie marca debiutują wersje dedykowane PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. To już trzecia generacja konsol, na które trafi projekt.

Choć Grand Theft Auto 5 będzie we wrześniu świętowało dziewiąte urodziny, tytuł nadal cieszy się - jak widać - ogromnym zainteresowaniem, głównie za sprawą sieciowego GTA Online. Tryb w przyszłym miesiącu stanie się darmowy, ale tylko na PS5.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze