Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA 5 - o co chodzi w grze i o czym jest historia

W skrócie o fabule i postaciach.

GTA 5 to kolejna część popularnej serii gangsterskich gier akcji. Każda gra opowiada inną historię, a tym razem wcielamy się w aż trzech bohaterów, pomiędzy którymi później przełączamy się w niemal dowolnym momencie.

Pierwszą postacią, w którą się wcielamy, jest Michael. Gangster w towarzystwie m.in. Trevora Philipsa przeprowadzają napad na bank. Całość ma na celu wprowadzenie Michaela w program ochrony świadków. Następnie akcja przesuwa się prawie 10 lat do przodu.

Michael próbuje prowadzić spokojne życie zgodnie z prawem, ale jego losy krzyżują się przypadkowo z trzecim bohaterem - Franklinem. W duecie planują coraz to większe napady i akcje, które mają na celu łatwe wzbogacenie się.

O działalności dwójki bohaterów dowiaduje się Trevor, który był przekonany, że Michael nie żyje. Ekscentryczny mężczyzna odnajduje Michaela i Franklina - wspólne początki nowej ekipy nie są proste, ale w końcu wszyscy bohaterowie nawiązują współpracę.

Oprócz wspomnianych bohaterów w GTA 5 występuje bardzo dużo postaci niezależnych, a najważniejsze role drugoplanowe w grze odgrywają członkowie rodzin głównych postaci oraz najbliżsi znajomi. Michael, Franklin i Trevor wraz z postępami w fabule dokonują coraz bardziej zuchwałych napadów na dużą skalę.

Następnie: GTA 5 - w jakim mieście odbywa się akcja

Spis treści: GTA 5 - pytania i odpowiedzi (FAQ)

O autorze
Komentarze