Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA 5 next-gen ma problemy? Informator twierdzi, że czeka nas kolejne przesunięcie premiery

Chodzi o kłopoty z silnikiem.

Rockstar Games już raz przełożyło premierę GTA 5 w wersji na PS5 i Xbox Series X/S, ale według informacji pozyskanych przez brazylijskiego dataminera, czeka nas kolejne przesunięcie. Deweloperzy mierzą się podobno z dość poważnymi problemami dotyczącymi next-genowej konwersji.

Otrzymałem informacje odnośnie Grand Theft Auto 5: Expanded And Enhanced” - napisał Matheusvictorbr na Twitterze. „Prace nad grą są skomplikowane. Na ten moment podano marcową datę premiery, ale jest duża szansa, że gra zostanie przesunięta na kwiecień lub maj”.

Skąd wynikają rzekome problemy Rockstara? Informator przekonuje, że powodem jest chęć przygotowania silnika na dalszy rozwój GTA Online.

Pierwotny plan zakładał po prostu zaktualizowanie gry do wersji next-genowej, a następnie premierę osobnej wersji GTA Online gdzieś w 2021 roku. Ale biorąc pod uwagę rozrost i ewolucję GTA Online, gra musi mieć silnik, który jest w stanie wytrzymać szczegółowość produkcji i ciągły wzrost w przyszłości”.

Do czasu przekazania oficjalnych informacji przez wydawcę, radzimy podchodzić do powyższych wieści z dystansem.

Początkowo, GTA 5 w wersji next-genowej miało zadebiutować 11 listopada 2021 roku.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze