Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA 5 na PS5 i Xbox Series X/S nawet w 60 FPS. Potwierdzono trzy tryby działania

Ruszyła migracja zapisów dla trybu fabularnego.

Rockstar Games podzieliło się nowymi szczegółami technicznymi na temat GTA 5 w wersji PS5 i Xbox Series X/S. Deweloperzy potwierdzili, że w planach są trzy tryby działania.

W grze pojawią się następujące warianty:

  • tryb jakości pozwoli na zabawę z włączonym ray tracingiem, a także w 30 klatkach na sekundę i rozdzielczości 4K - natywnej na PS5 i Xbox Series X oraz doskalowanej na Xbox Series S;
  • tryb wydajności umożliwi rozgrywkę w 60 FPS oraz 4K na PS5 i Xbox Series X, a na Xbox Series S w 1080p;
  • tryb wydajności RT pojawi się tylko na PS5 i Xbox Series X - zaoferuje opcję zabawy z włączonym ray tracingiem, 60 klatkami na sekundę i doskalowanym 4K.

Produkcja w wersji na nowe konsole to również szereg usprawnień. W planach zwiększona liczba mieszkańców na ulicach, intensywniejszy ruch uliczny, gęstsza roślinność, ulepszone oświetlenie i odbicia na wodzie, udoskonalone wygładzenie krawędzi i rozmycie, a także bardziej szczegółowe eksplozje i ogień.

GTA Online doczeka się samodzielnej wersji

Tytuł wykorzysta możliwości dysku SSD, oferując szybsze czasy ładowania. Poza tym na PS5 twórcy zrobili użytek z funkcji kontrolera DualSense, w tym adaptacyjnych triggerów, a dzięki kontrolerowi poczujemy efekty pogodowe, nierówności na drodze i wybuchy. Do tego audio 3D na PlayStation 5 i dźwięk przestrzenny na Xbox Series X/S.

Dzisiaj zaś udostępniono opcję migracji zapisów rozgrywki z trybu fabularnego między starszymi a nowszymi konsolami. Z pomocą stosownej opcji w menu pauzy należy wysłać stan zabawy do serwerów w chmurze, gdzie będzie przechowywany przez 90 dni, a następnie pobrać pliki już w rozszerzonej edycji produkcji.

Podobna funkcja pojawi się też w GTA Online, ale dopiero w dniu premiery Grand Theft Auto 5 na PS5 i Xbox Series X/S, czyli 15 marca.

Poczuj się jak prawdziwy kierowca!
Premiera Gran Turismo 7 już 4 marca.

Zobacz wszystkie edycje
Gran Turismo 7 w Media Expert

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze