Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA 5 na PC najpewniej dostanie nowości z wersji next-genowej. Część plików już dodano

W najświeższym patchu.

Niedawno na PS5 i Xbox Series X/S ukazało się GTA 5 w tak zwanej edycji rozszerzonej, wprowadzając szereg nowości. Teraz pojawiły się poszlaki, które sugerują, że podobna wersja może trafić na PC.

Spekulacje podgrzała dzisiejsza aktualizacja gry. Patch o numerze 1.002 dostępny jest na wszystkich platformach sprzętowych produkcji, ale szczególną uwagę zwrócił na komputerach, gdzie dodał część plików ze wspomnianego next-genowego wydania tytułu.

O sprawie pisze serwis DSO Gaming. Rockstar Games zaimplementowało dane powiązane z edycją rozszerzoną GTA 5, choć na razie są nieaktywne i nie można uzyskać do nich dostępu. Przykładem są foldery Extendend i Enhanced Edition DLC Pack, których zawartość jest jednak ukryta.

Internauci zauważyli również, że wiele innych plików gry na PC zaktualizowano. Znaleziono też pliki związane z samochodami, które wprowadzono w next-genowej wersji, ale obecnie są puste i rozmiar każdego wynosi około jednego kilobajta.

GTA 5 w edycji rozszerzonej to szereg nowości, w tym obsługa techniki ray-tracingu, czyli śledzenia promieni w czasie rzeczywistym. Na razie nie jest jasne, czy udoskonalone wydanie produkcji trafi na komputery, choć biorąc pod uwagę dane zaimplementowane w patchu, jest to możliwe.

Aktualizacja 1.002 na PS5 i Xbox Series X/S wprowadziła między innymi opcję ustawienia natężenia rozmycia ekranu oraz funkcję ukrycia misji i wyzwań na mapie. Do tego większe wypłaty za prowadzenie klubów nocnych i naprawa szeregu usterek.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze