Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA 5 jest już tak stare jak San Andreas w momencie premiery GTA 5

Czas leci.

Wydaje ci się, że GTA 5 zadebiutowało stosunkowo niedawno? W rzeczywistości Grand Theft Auto 5 ma już tyle lat, co San Andreas, kiedy debiutowała „piątka”.

Na fakt, który zapewne umknąłby większości graczy, zwrócił uwagę użytkownik Reddita. San Andreas trafiło na rynek w 2004 roku, a GTA 5 w 2013. Oznacza to, że na premierę „piątki” San Andreas miało 9 lat. A 9 lat od debiutu GTA 5 mija właśnie w 2022 roku.

Niesamowite, jak czas leci” - wspomina jeden z komentujących post na Reddicie. „Wydaje się, że tylko kilka lat temu grałem w San Andreas na jednym z tych wielkich starych telewizorów z tyłkiem o długości mili. Teraz piszę na laptopie, który jest o wiele bardziej wydajny niż te konsole, co czyni ten telewizor tak przestarzałym, że nie jest już nawet przedmiotem kolekcjonerskim.

Mimo że już za rok Rockstar Games będzie świętowało dziesięciolecie GTA 5, gra radzi sobie wyjątkowo dobrze i wciąż się sprzedaje (ostatnie dane to 170 milionów egzemplarzy). To oczywiście głównie zasługa wciąż rozwijanego modułu GTA Online, ale też serwerów roleplay, które zyskują coraz większą popularność.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Grand Theft Auto V

Video Game

Grand Theft Auto: San Andreas

Android, iOS, Xbox 360, PS2, Xbox, PC, Windows Phone

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze