Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gry niezależne na PlayStation Experience - zapowiedzi i trailery

Invisible, Dead Star i inne.

Tegoroczna, druga edycja organizowanej przez Sony imprezy PlayStation Experience postawiła w dużym stopniu na produkcje niezależne, co dokumentuje liczba trailerów i zapowiedzi poniżej.

Pierwsze jest Invisible, Inc. Console Edition, zmierzające na PlayStation 4. To dostępna już na PC strategiczna gra turowa, w której dowodzimy oddziałem szpiegów. Naszym głównym celem jest zagwarantowanie przetrwania agencji wywiadowczej, Incognity. Zajmujemy się wykradaniem danych potężnych firm. Zdobywamy pieniądze, sprzęt i cenne oprogramowanie.

Następną produkcją z komputerów osobistych jest konsolowe wydanie Don't Starve Together, także na PS4. Samodzielne rozszerzenie Together umożliwia grupom śmiałków wspólną walkę z głodem, potworami i szaleństwem, w prywatnych i publicznych rozgrywkach. Ta wersja obejmuje większość zawartości z „podstawki”, z dodatkiem Reign of Giants włącznie.

Kosmiczną strzelankę Dead Star od studia Armature z Teksasu zapowiedziano w październiku, a na PlayStation Experience ujawniono nowy tryb rozgrywki - Escape Run. Celem jest eskortowanie ogromnego statku przez szereg coraz bardziej niebezpiecznych skoków w nadprzestrzeni.

Zodiac: Orcanon Odyssey trafi w przyszłym roku na PC, PlayStation 4 i PS Vita, jako rozbudowana konwersja produkcji mobilnej z urządzeń napędzanych systemem iOS. Całość przypomina nieco Child of Light od Ubisoftu - eksplorujemy świat 2D, przenosząc się na taktyczny ekran walki podczas potyczek.

Zwiastun na PlayStation Experience przygotowała także firma Adult Swim Games, prezentując aż sześć produkcji zmierzających w 2016 roku na PS4: Headlander (retro-futurystyczna platformówka, także na PC), Death's Gambit (gra akcji z elementami RPG, także na PC), Ray's the Dead („dynamiczna skradanka”, także na PC), Rain World (platformówka z kotoślimakiem w roli głównej, także na PC), Duck Game (sieciowa strzelanka, także na PC) oraz Small Radios Big Televisions (platformówka, także na PC).

Dalej mamy Brutal - lub Brut@l - czyli współczesne spojrzenie na grę typu MUD, co - jak się okazuje - przypomina filmy z cyklu „Tron”. Wybieramy jedną z czterech postaci i wkraczamy do losowo generowanych poziomów, tworzonych ze znaków ASCII. Premiera na początku przyszłego roku, na PlayStation 4.

Guns Up! to darmowa strategia na PlayStation 4, łącząca elementy klasycznych produkcji RTS z produkcjami typu tower defence. Tytuł dostępny jest za darmo i można go pobrać już dzisiaj. Nie brakuje transakcji cyfrowych.

Listę kończy kooperacyjne Fat Princess Adventures, także dostępne do pobrania już teraz. Razem z maksymalnie czterema znajomymi (lokalnie lub w sieci) wybieramy klasę postaci i wkraczamy do akcji, walcząc z podwładnymi Królowej.

Hob to nowy tytuł twórców Torchlight. Akcja toczy się w dziwnym świecie, „zarówno pięknym, jak i niebezpiecznym, tętniącym życiem na powierzchni i pełny tajemniczej maszynerii pod ziemią”. Także na PC.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze