Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gry na PSP pozostaną dostępne w PS Store - wyjaśnia Sony

Poprzez PS3 i Vitę.
  • Wyłączenie sklepu na PSP nie zablokuje opcji kupowania gier na konsolę
  • Tytuły na przenośną platformę użytkownicy nabędą z pomocą PS3 i Vity

W przyszłym tygodniu - 6 lipca - Sony ostatecznie wyłączy opcję kupowania tytułów za pośrednictwem PSP. Okazuje się jednak, że wciąż będzie można zdobyć gry na wspomnianą platformę.

Na stronach pomocy technicznej PlayStation japońska korporacja umieściła adnotację, z której wynika, że nie zniknie możliwość nabywania produkcji na przenośną konsolę firmy. Użytkownicy staną jednak przed koniecznością skorzystania z innych urządzeń.

„Nadal będzie można kupować materiały na PSP dostępne w sklepach na PS3 i PS Vita i grać w nie. Nie będzie jednak można kupować materiałów na PSP w sklepie w grze” - napisano. Dostęp do poszczególnych pozycji zainteresowani uzyskają już na samym sprzęcie.

Nadmienić należy, że według wcześniejszych planów, opcja nabywania produkcji za pomocą przenośnej konsoli miała zostać wyłączona 2 lipca, ale z nieznanych przyczyn termin przesunięto o kilka dni.

Przypomnijmy, że początkowo Sony chciało wyłączenia także cyfrowych sklepów z grami na PS3 i Vitę, co jednak spotkało się z dużą krytyków ze strony graczy i deweloperów. Firma zmieniła zdanie, choć postanowiła zlikwidować opcję kupowania tytułów z pomocą PSP.

O autorze

Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze