Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gry na prezent i Gwiazdkę 2018

Najlepsze prezenty na PC, PS4 i Xbox One.

Gra to pierwszy prezent gwiazdkowy, jaki przychodzi nam do głowy, kiedy myślimy o wielbicielu wirtualnej rozgrywki. Najwięksi wydawcy celują z premierami najgłośniejszych tytułów właśnie w okres świąteczny, dlatego zadanie kupienia prezentu może okazać się trudne.

Przygotowaliśmy listę najlepszych propozycji. Nie zabrakło strzelanek, wyścigów, gier akcji oraz czegoś dla fanów piłki nożnej - każdy znajdzie coś dla osoby, którą chce obdarować.

Listę podzieliliśmy na konkretne gry. Obok tytułów znajdziesz informację, na jakie platformy ukazała się dana produkcja. To ważne, bo tytuł przeznaczony na nieodpowiedni sprzęt będzie prawdziwie nieudanym prezentem.FIFA 19 (PC, PS4, Xbox One)

Tegoroczna odsłona piłkarskiej serii zadowoli fanów Ligi Mistrzów. Po wielu latach rozgrywki powracają do produkcji Electronic Arts, ze wszystkimi rozpoznawalnymi, licencjonowanymi elementami oraz nowymi komentatorami.

FIFA 19 to również inne istotne zmiany, jak tryby imprezowe czy możliwość wykonania ryzykownego strzału, który może posłać piłkę wprost w narożnik bramki. Mamy też więcej możliwości ustalania taktyki przed meczem i zmiany jej w trakcie rozgrywki. Kontynuujemy również przygodę w trybie dla jednego gracza.

Komu się spodoba? Wszystkim wielbicielom piłki nożnej oraz entuzjastom „kanapowej” rozgrywki ze znajomymi.

Wersja PC:

Wersja PS4:

Wersja Xbox One:


Red Dead Redemption 2 (PS4, Xbox One)

Red Dead Redemption 2 to produkcja legendarnego studia Rockstar, które jest odpowiedzialne za serię Grand Theft Auto. W RDR 2 nie trafiamy jednak do nowoczesnej metropolii, a na Dziki Zachód, gdzie wcielamy się w Arthura Morgana - prawą rękę przywódcy gangu.

Gra oferuje niespotykaną dotąd możliwość interakcji z postaciami w świecie gry. Otrzymujemy też otwarty świat wypełniony większymi i mniejszymi zadaniami oraz dziesiątkami aktywności.

Komu się spodoba? Wielbicielom szczegółowych, dopracowanych otwartych światów oraz westernów.

Wersja PS4:

Wersja Xbox One:


Spyro Reignited Trilogy

To odświeżona i dostosowana do nowoczesnych standardów trylogia z sympatycznym, fioletowym smokiem Spyro - bohaterem platformowych gier wydanych na konsolę PlayStation.

Unowocześniono nie tylko warstwę graficzną i dźwiękową, ale poprawiono też sterowanie. Wszystko przy zachowaniu ducha rozgrywki i klimatu oryginałów.

Komu się spodoba? Wszystkim, którzy spędzali długie godziny na pierwszym PlayStation, ale także miłośnikom gier platformowych

Wersja PS4:

Wersja Xbox One:


Assassin's Creed Odyssey (PC, PS4, Xbox One)

Odyseja zabiera graczy do starożytnej Grecji, gdzie wcielają się w syna lub córkę legendarnego Leonidasa, króla Sparty. To najobszerniejsza i najbardziej imponująca odsłona serii do tej pory.

Produkcja to pełnoprawne RPG, zawierające dziesiątki systemów i mechanizmów. Twórcy zadbali o to, by gracz otrzymał większą swobodę. Oprócz decyzji odnośnie płci bohatera dokonamy też wyborów w trakcie historii. Wpłyniemy nawet na zakończenie gry.

Komu się spodoba? Osobom, które oczekują od gry ogromnej ilości zawartości, mechanizmów i zadań do wykonania.

Wersja PC:

Wersja PS4:

Wersja Xbox One:


Shadow of the Tomb Raider (PC, PS4, Xbox One)

Shadow of the Tomb Raider to zwieńczenie trylogii opowiadającej historię młodej poszukiwaczki przygód. Znów będziemy zwiedzać półotwarty świat, walczyć i skradać się. Położono nacisk szczególnie na ostatni element - bohaterka eliminuje wrogów w dżungli niczym Predator.

Nie zabrakło znaku rozpoznawczego serii, czyli zwiedzania obszernych grobowców. W kryptach i jaskiniach czeka wiele wyzwań i pułapek, ale też skarbów.

Komu się spodoba? Wielbicielom poprzednich przygód Lary Croft, ale też innym graczom oczekującym mieszanki skradania, otwartej walki i eksploracji

Wersja PC:

Wersja PS4:

Wersja Xbox One:


Spider-Man (PS4)

Produkcja o Człowieku Pająku przez wielu uznawana jest za pierwszą udaną grę skupiającą się na bohaterze Marvela. To kolejna produkcja z otwartym światem, w której wykonujemy misje i podejmujemy się innych aktywności, jak ratowanie mieszkańców Nowego Jorku przed przestępcami.

Od pierwszych minut zaczynamy już jako doświadczony Spider-Man, dzięki czemu nie tracimy czasu na nieciekawe wprowadzenie. Od razu mamy dostęp do najważniejszych mocy.

Komu się spodoba? Wielbicielom komiksowych i filmowych przygód Spider-Mana oraz tym, którzy od gry oczekują wartkiej akcji.


Forza Horizon 4 (PC z Windows 10, Xbox One)

To prawdziwa gratka dla miłośników wyścigów i zdecydowanie najlepszy prezent gwiazdkowy skierowany dla wielbicieli zarówno nowoczesnych demonów prędkości, jak i klasycznych aut z duszą. Forza Horizon 4 przenosi nas do Wielkiej Brytanii, gdzie ścigamy się z prawdziwymi kierowcami lub sztuczną inteligencją. Możemy też bez przeszkód zwiedzać otwarty teren wirtualnego świata.

Jedną z największych nowości względem poprzedniej odsłony są zmieniające się pory roku - co tydzień doświadczymy innego klimatu i zobaczymy odmienny wygląd świata. Inne atrakcje to możliwość kupienia domu czy wzięcia udziału w pokazach kaskaderskich.

Komu się spodoba? Każdemu, kto chce poczuć wolność swobodnej jazdy za kierownicą wymarzonego samochodu.


Fallout 76 (PC, PS4, Xbox One)

Fallout 76 to spełnienie marzeń wszystkich graczy, którzy od zawsze pragnęli wyruszyć w radioaktywne pustkowia z grupą przyjaciół. To pierwsza gra z serii, dla której opracowano pełnoprawny tryb wieloosobowy, pozwalający wraz ze znajomymi budować umocnienia oraz walczyć z agresywnymi stworzeniami i... innymi graczami. Chętni mogą też nasłać na kumpla prawdziwą atomówkę.

Na śmiałków czeka otwarty świat, czterokrotnie większy niż obszar z Fallouta 4. Warto nadmienić, że choć gra skupia się na kooperacji, samotne wilki również mogą spróbować swoich sił.

Komu się spodoba? Graczom preferującym tryb wieloosobowy i miłośnikom eksploracji oraz klimatu postapokaliptycznego.

Wersja PC:

Wersja PS4:

Wersja Xbox One:


Call of Duty: Black Ops 4 (PC, PS4, Xbox One)

Legendarna seria Call of Duty doczekała się największych zmian od lat. Black Ops 4 rezygnuje z plecaków odrzutowych, skupiając się na bitwie naziemnej. W wieloosobowych trybach wcielamy się w specjalistów, z których każdy dysponuje indywidualnym zestawem zdolności bojowych.

Nowością jest również tryb Blackout, czyli odpowiedź deweloperów z Treyarch na popularność battle royale. Wzorem innych podobnych gier, duża liczba zawodników wyląduje na rozległym obszarze, by walczyć na śmierć i życie. Wygra tylko jeden.

Nie zabrakło też znanego miłośnikom serii wariantu Zombie. To nowa opowieść, w trakcie której dziewięciu śmiałków stanie do walki ze starożytnym zakonem.

Komu się spodoba? Wielbicielom niesamowicie szybkiej wymiany ognia i rozgrywki battle royale.

Wersja PC:

Wersja PS4:

Wersja Xbox One:


God of War (PS4)

To jedna z najbardziej wyczekiwanych i zarazem najlepiej ocenianych produkcji ostatnich lat. God of War to kontynuacja serii, która zrywa jednak z jej charakterystycznymi cechami, proponując świeże i nowoczesne spojrzenie na gatunek.

Na pierwszy rzut oka to gra akcji lub nawet slasher, w którym pokonujemy hordy wrogów inspirowanych mitologią nordycką, jednak historia o Kratosie i jego synu to też opowieść o trudnej relacji między bohaterami i specyficznej ojcowskiej miłości.

Komu się spodoba? Miłośnikom narracyjnych gier akcji z półotwartą strukturą świata.


Battlefield 5 (PC, PS4, Xbox One)

To druga propozycja dla wielbicieli strzelanek i szybkiej akcji. Tym razem przeniesiemy się jednak na fronty II wojny światowej, gdzie ukończymy przygotowaną przez twórców opowieść dla jednego gracza i zmierzymy się z innymi graczami w pojedynkach wieloosobowych.

Battlefield 5 przeszedł najwięcej zmian od lat. Otrzymujemy usprawnione animacje, poprawioną możliwość ruchu, zmieniony model strzelania i inny podział na klasy. Mimo że to strzelanka osadzona w realiach prawdziwego konfliktu, twórcy oddają graczom narzędzia pozwalające dostosować wygląd żołnierzy do własnych upodobań.

Komu się spodoba? Graczom, którzy preferują nieco wolniejsze i stawiające na współpracę w drużynie strzelanki.

Wersja PC:

Wersja PS4:

Wersja Xbox One:


The Sims 4 (PC, PS4, Xbox One)

Czwarta część cyklu opierającego się na symulacji codziennego życia to ewolucja rozwiązań znanych z poprzednich odsłon serii. Ponownie kierujemy losami wirtualnej rodziny, dbając o związki, pracując czy relaksując się.

Twórcy kolejny raz przygotowali też kilka dużych dodatków, wprowadzających nowe możliwości zabawy. Zobaczymy, co nasz Sim robi w pracy, weźmiemy udział w festiwalu czy zaadoptujemy psa. Z uwagi na liczne rozszerzenia, w sklepach dostępnych jest wiele pakietów.

Wersja PC:

Wersja PS4:

Wersja Xbox One:

Komu się spodoba? Wszystkim, którzy polubili poprzednie części.


Czasami w naszych materiałach umieszczamy linki do ofert sklepów internetowych. Jeśli klikniesz i ewentualnie dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję od transakcji.

O autorze
Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze