Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Grounded kolejną grą, która doczeka się serialu

Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki.

Grounded nigdy nie ukrywało inspiracji klasycznym filmem „Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki”. Teraz produkcja studia Obsidian doczeka się własnej adaptacji - w formie serialu telewizyjnego.

Grę wydano w 2020 roku, a pełna wersja powinna zadebiutować się we wrześniu. Wcielamy się w bohaterów zmniejszonych do kilku centymetrów, a zadaniem jest przetrwanie w ogródku. Przeciwnikami są pająki czy biedronki, a ważnym elementem - budowanie własnej bazy i rzemiosło.

Jeśli o adaptacji mowa, scenariusz przygotują Brent Friedman, odpowiedzialny między innymi za opowieść w Call of Duty: Vanguard i w cyklu „Gwiezdne Wojny: Wojny klonów”. Reżyserem jest Brien Goodrich, który dotychczas na tym stanowisku zajmował się... przerywnikami w grach Halo.

Serialowe adaptacje tego typu są obecnie bardzo popularne, by wymienić bardzo udane „Arcane” od Netflixa czy dużo mniej cenione „Halo” od Paramount+. Co interesujące, ten sam Friedman zajmuje się obecnie skryptem także dla telewizyjnego „Earthworm Jim, Beyond the Groovy”.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze