Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Grim Fandango Remastered - Poradnik, Solucja

Poradnik do Grim Fandango: pełny opis przejścia kultowej gry przygodowej.

W Grim Fandango wcielamy się w Manuela „Manny'ego” Calaverę, który musi odpokutować popełnione za życia grzechy, sprzedając zmarłym bilety do Ninth Underworld, gdzie czeka wieczny odpoczynek. Jakość podróży zależy od tego, jak dobrym człowiekiem było się za życia.

Manny jest coraz bardziej rozgoryczony warunkami pracy w Departamencie Śmierci, ale jego podejście zmienia się gwałtownie, gdy na scenę wkracza femme fatale, czyli Mercedes „Meche” Colomar. Pozbawiona grzechu kobieta w wyniku spisku traci jednak swój złoty bilet do wieczności i znika w tajemniczych okolicznościach, a Manny postanawia ją odszukać.

Tak zaczyna się przygoda, która potrwa ostatecznie cztery wirtualne lata.

Spis treści:

Grim Fandango - Rok 1: Podpis, system wiadomości, gołębie jaja, ruch oporu

Grim Fandango - Rok 2: VIP, angaż na statku, kocie wyścigi i prawnik

Grim Fandango - Rok 3: Ucieczka ze statku, dźwig, Chepito i Meche

Grim Fandango - Rok 4: Broń i garnitur, kwiaciarnia, aligator, zakończenie

*

Porady ogólne

- Zawsze wyczerpuj wszystkie opcje dialogowe z postaciami niezależnymi. Jest to potrzebne do zdobycia przedmiotów i wskazówek, ale także do odblokowania osiągnięć.

- Twórcy nie wprowadzili żadnych zmian w fabule w porównaniu z oryginałem z 1998 roku, więc poniższy poradnik ma zastosowanie także w starszej grze.

- Wersja Remastered nie oferuje popularnego podświetlania przedmiotów, ale jest pewien trick, który symuluje tę opcję. Przełączając się pomiędzy oryginalną i odświeżoną oprawą zmieniamy także model oświetlenia, a inaczej padające światło widać wyraźnie na przedmiotach, z którymi możemy wejść w interakcję.

- Manny sam wskazuje często interesujące obiekty - wystarczy obserwować ruchy jego głowy.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze