Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Grey Goo - nowa strategia byłych twórców Command & Conquer z datą premiery

Od 23 stycznia na Steamie.

Byli deweloperzy odpowiedzialni za serię Command & Conquer - zrzeszeni teraz w studiu Petroglyph Games - ogłosili datę premiery dla swojej nowej strategii z akcją w czasie rzeczywistym - Grey Goo ukaże się na Steamie już 23 stycznia.

Jednym z intrygujących konceptów produkcji jest pomysł zaczerpnięty z badań amerykańskiej agencji wojskowej DARPA - sztuczna inteligencja przeciwnika dostosuje się do naszych poczynań. Motyw ten wpisuje się także w tematykę produkcji, w której roboty osiągają świadomość i rujnują planetę. Stąd też tytuł, znany w Polsce pod określeniem „szara maź”.

Co więcej, w pracach nad oprawą graficzną pomagało studio WETA Workshop, odpowiedzialne wcześniej za efekty specjalne w filmach „Władca Pierścieni” czy „King Kong”.

Grey Goo miało jeszcze przejść przez testy wersji beta, ale faza alpha była podobno tak udana, że deweloperzy postanowili „przeskoczyć” bezpośrednio do premiery pełnej gry.

„Nasze wewnętrzne testy zapewniły nam tyle informacji na temat balansu, stabilności czy rozrywki, że mogliśmy od razu zająć się tymi elementami i opracować harmonogram prowadzący prosto do premiery” - wyjaśniają twórcy.

Poniżej zapis jednej z prezentacji, pokazujący grę w akcji.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze