Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Granie na PS5 jedną ręką - youtuber stworzył adapter do pada DualSense

Projekt udostępnił za darmo w sieci.

Youtuber zbudował adapter, pozwalający grać na padzie do PS5 jedną ręką. Elementy urządzenia wykonano na drukarce 3D, a projekt jest dostępny za darmo w internecie.

Dodatek pozwala poruszać lewym analogiem poprzez oparcie konstrukcji na udzie bądź płaskiej powierzchni i poruszaniu całym kontrolerem. Twórca dodał też dźwignie, pozwalające używać przycisków L1 i L2 za pomocą prawej dłoni.

Opcjonalna przystawka umożliwia również używanie przycisków na krzyżaku za pomocą prawej dłoni, ale sam twórca przyznaje, że wówczas kontroler staje się nieco niewygodny.

Urządzenie szczególnie może pomóc osobom, które są w stanie grać tylko jedną ręką. Zwłaszcza że Sony do tej pory nie opracowało odpowiednika kontrolera Xbox Adaptive, skierowanego do graczy z niepełnosprawnościami.

Projekt przystawki można pobrać na dedykowanej stronie i zbudować samodzielnie przy użyciu drukarki 3D.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze