Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Grand Ages: Medieval - powstaje strategia z akcją w średniowieczu

Z mapą gry o rozmiarze 30 mln km.

„Jest rok 1050 AD. W tym okresie średniowiecza Europa notuje niespotykany rozwój oraz rozrost populacji, zajmującej cały kontynent. Jako przywódca małego plemienia, twoim zadaniem będzie poprowadzenie ludzi do wspaniałych czynów” - czytamy w ogłoszeniu Grand Ages: Medieval.

Za produkcję tej gry strategicznej odpowiada studio Gaming Minds, wcześniej twórcy między innymi Rise of Venice oraz Port Royale 3: Pirates & Merchants. Nowy tytuł ukaże się w przyszłym roku, tylko na PC.

Zadaniem graczy będzie eksploracja terenu, zbieranie surowców, prowadzenie relacji z innymi społecznościami i handlowanie. Założymy nowe miasta, zadbany o rozwój technologii i odeprzemy ataki rosnących w siłę barbarzyńców.

Nie wiadomo zbyt wiele na temat samej rozgrywki, ale wiele wskazuje na to, że mamy do czynienia z produkcją stawiającą na rozwój ekonomii, jak wspomniane Port Royale 3. W informacji prasowej wymieniono między innymi 20 dóbr do wyprodukowania oraz ponad 50 wynalazków do zbadania, takich jak trójpolówka, krosno i długi łuk.

Twórcy obiecują ogromną mapę o rozmiarze 30 milionów kilometrów kwadratowych. Tereny obejmą nie tylko Europę, ale także północną Afrykę, Środkowy Wschód czy Skandynawię.

W planach jest kampania fabularna dla pojedynczego gracza oraz tryb wieloosobowy dla maksymalnie ośmiu zawodników.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze