Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gran Turismo trafi na PC? Twórca serii nie wyklucza takiej opcji

Ale pod konkretnymi warunkami.

Kazunori Yamauchu - twórca serii Gran Turismo - przyznał, że nie wyklucza pojawienia się kultowej serii gier wyścigowych na PC. Dodał jednak, że port musiałby dorównywać pod względem optymalizacji wydaniu na konsole PlayStation, co nie jest łatwym zadaniem.

Z deweloperem rozmawiała redakcja serwisu GTPlanet, przy okazji niedawnych mistrzostw świata Gran Turismo. Skoro największe marki Sony - takie jak God of War czy Uncharted - trafiają w ostatnim czasie na PC, to padło pytanie, czy słynna ściganka także z czasem pojawi się na komputerach.

Myślę, że tak. Gran Turismo to precyzyjnie zaprojektowany tytuł, a niewiele sprzętów jest w stanie uruchamiać gry w natywnym 4K/60 FPS. Jedną z naszych metod na zapewnienie tego jest ograniczenie dostępnych platform. To nie jest łatwy temat, ale oczywiście przyglądamy się możliwościom i rozważamy dostępne opcje” - tłumaczy Yamauchi.

Można przez to rozumieć, że twórcy ze studia Polyphony Digital musieliby poświęcić dużo czasu na optymalizację gry, by ta działała na większości komputerów w wysokiej rozdzielczości i przy dużej liczbie klatek. Chodzi zapewne o zapewnienie graczom na różnych platformach jednakowego doświadczenia pod względem poziomu grafiki i działania tytułu.

Przypomnijmy, że ostatnia odsłona serii - Gran Turismo 7 - zadebiutowała w marcu tego roku i zebrała bardzo pozytywne oceny. Aktualna średnia w serwisie Metacritic wynosi 87 punktów na 100. Ponadto w tym roku wypada 25. rocznica wydania pierwszej gry z cyklu - dokładnie 23 grudnia.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze