Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gran Turismo 7 - sklep tuningowy: zakup części

Jak ulepszać auto.

Tuning mechaniczny powraca w Gran Turismo 7, ku uciesze fanów. Jednak nie tylko najwięksi miłośnicy serii powinni z niego korzystać - nieraz jest to wręcz wymagane, by odnosić sukcesy.

Zawody często mają określony poziom wartości PO - jest to czynnik określający moc i osiągi samochodów. Czasem zobaczysz na przykład zawody aut „do 500 PO” i tak dalej. Czasem ograniczeń nie ma. Jeśli jednak masz auto o wartości PO 430, a bierzesz udział w zawodach PO 500, naprawdę warto skorzystać z tuningu.

W tym celu trzeba odwiedzić sklep tuningowy (1) na mapie świata.

Trafisz do sklepu z częściami. Na górze są zakładki z podziałem ka kategorie (2) części. Kolejne zakładki odblokowujemy wraz ze zwiększaniem poziomu kolekcjonera - czyli ze zdobywaniem kolejnych aut.

Żeby zwiększać PO samochodu, szukaj części, po których wyboże wskaźnik PO się zwiększa (3), co jest oznaczone po prawej stronie na niebiesko, gdy tylko wybierzesz jakąś część, zanim jeszcze ją kupisz.

Niektóre części nie zwiększają PO, ale i tak są przydatne. Zmieniają na przykład wagę auta czy rozkład siły hamowania, co pozwala pojazdowi zachować większą stabilność na zakrętach.

Ważną częścią jest komputer pokładowy, który pozwala manualnie zmniejszać moc auta przed zawodami. Dzięki temu możesz jeździć często swoim ulubionym samochodem w zawodach, do których normalnie byłby zbyt mocny.

Następnie: Gran Turismo 7 - czy da się sprzedać samochód

Spis treści: Gran Turismo 7 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Gran Turismo 7 - kredyty: jak zdobywać pieniądze

O autorze
Komentarze