Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gran Turismo 7 - poradnik i najlepsze porady

Wskazówki, ustawienia, kupowanie samochodów, tuning.

Witamy! Przed wami poradnik do Gran Turismo 7. To nowa odsłona kultowej wręcz serii gier wyścigowych z konsol PlayStation, nie tylko dla fanów symulatorów, ale po prostu dla miłośników motoryzacji - lub tych, którzy dopiero chcą się tematem zainteresować.

Nowa część serii sprawnie prowadzi gracza przez kolejne zawody, ale tutaj pomożemy wam zgłębić tajniki gry i poznać różne szczegóły. Objaśniamy najważniejsze zagadnienia mechaniki rozgrywki, odpowiadamy na palące pytania związane z samochodami czy tuningiem.

Zapraszamy do lektury i życzymy dobrej zabawy w Gran Turismo 7!


Gran Turismo 7 poradnik - skocz do sekcji:


Samochody i modyfikacje

Tutaj umieszczamy najważniejsze informacje i wskazówki związane z autami, a więc najważniejszym elementem każdej gry wyścigowej, także Gran Turismo 7.

Wkrótce aktualizacja.


Rozgrywka, mechanika

Jak działa system jazdy, na co zwracać uwagę, co oznaczają niektóre systemy i mechaniki? Na te pytania odpowiadamy w tej sekcji naszego poradnika.

Wkrótce aktualizacja.


Poradnik do Gran Turismo 7 - interfejs i porady

Interfejs i oznaczenia na ekranie. Poniżej znajdziesz opis wszystkich najważniejszych ikon i elementów, które pojawiają się na ekranie podczas jazdy autem.

  1. W lewym górnym rogu ekranu zawsze widzisz swoją pozycję w stawce i numer okrążenia.
  2. Pionowa lista stawki kierowców wskazuje twoją aktualną pozycję, ale też różnicę czasu w stosunku do lidera.
  3. Wskaźniki zużycia opon. Istotne tylko przy długich wyścigach typu endurance.
  4. Wskaźnik zużycia paliwa - podobnie, istotny tylko dla fanów długich wyścigów endurance.
  5. Wskaźnik siły nacisku hamulców. Po lewej stronie - wskaźniki asyst.
  6. Wskaźnik nacisku gazu. Po prawej stronie cztery ikony obrazują kolejne asysty.
  7. Mapa toru.
  8. Podręczny wyświetlacz, na którym możesz ustawić mapę toru, radar pogodowy, albo nawet podręczne menu zmiany asysty kontroli trakcji w trakcie jazdy.

Wskazówki na start

- Nie śpiesz się z kupowaniem aut. Po prostu graj i wykonuj kolejne menu Cafe, a na spokojnie zdobędziesz nie tylko sporo samochodów, ale też sporo kredytów. Pieniądze warto oszczędzać, by nigdy nie zabrakło ci środków na tuning.

- Jeśli czujesz, że twój samochód (wymagany do danych zawodów) jest za słaby, najpierw spróbuj go ulepszyć w salonie tuningowym, zamiast zupełnie z niego rezygnować, jeśli lubisz nim jeździć.

- Koniecznie poeksperymentuj z ustawieniami asyst. Dla wielu graczy domyślne ustawienia wspomagaczy czynią model jazdy nieco zbyt sztywnym. Szczególnie ABS warto spróbować ustawić na poziom Słaby.

- Pamiętaj, że wszystkie wyścigi i zawody możesz powtarzać. Przy ponownym zaliczaniu ukończonych już wcześniej zawodów będziesz miał szansę zdobyć te same nagrody pieniężne.

- Staraj się wykonywać nowe Misje, gdy tylko są dostępne. To kolejna szansa na zdobycie darmowych aut.

- Puszczaj gaz odpowiednio daleko przed zakrętem (a więc hamuj silnikiem) i hamuj stopniowo. Nagłe i maksymalne wciśnięcie hamulca to większa szansa na utratę balansu.

- Hamuj, kiedy jedziesz prosto. Hamowanie przy skręcaniu przy dużych prędkościach najczęściej skończy się poślizgiem lub innym problemem.

- Przy wyjeżdżaniu z zakrętu pamiętaj o stopniowym dodawaniu gazu. Jeśli od razu wciśniesz pedał (czy przyciśniesz trigger) maksymalnie, samochód może wypaść z toru.

O autorze
Komentarze