Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gran Turismo 7 - najlepsze opony: jakie wybrać

Wybór opon i dostosowanie do warunków.

Twórcy Gran Turismo 7 zadbali o to, by w grze znalazł się bardziej rozbudowany tuning niż w poprzedniej odsłonie serii - choć akurat wymiana opon była też dostępna w GT Sport.

Opony to istotna rzecz, jednak sporo graczy - szczególnie zainteresowanych tylko standardowymi zawodami i wyścigami - nie musi się nimi szczególnie przejmować.

W pierwszej kolejności odblokujesz opony sportowe (1), co będzie zresztą jednym z zadań z kawiarni. Wcześniej nie będzie potrzeby przejmowania się ogumieniem kół.

Żeby zmienić opony, musisz rozpocząć zawody. Przed nimi, w ustawieniach samochodu (2) musisz po prostu kliknąć na pole z oponami, by rozwinąć listę posiadanych opon i wybrać, te, które chcesz.

Jakie opony wybrać? To proste.

  • Opony twarde są najlepsze na suchy asfalt - najpierw sportowe, a później, gdy odblokujesz możliwość kupna kolejnych, opony wyścigowe.
  • Opony na mokrą nawierzchnię są wręcz niezbędne do jazdy w deszczu czy po mokrym torze. Odblokujesz je dopiero w kategorii ekstremalnej, po kilku godzinach rozgrywki.
  • Opony szutrowe przydadzą się w zawodach rajdowych, lecz nie są niezbędne do udanej jazdy.
  • Wszelkie inne opony - średnie i miękkie - mają znaczenie tylko w długich wyścigach, które trwają kilkadziesiąt minut, czy godzinę albo dwie, ze zjazdami do pit-stopu.
  • Opony sportowe i wyścigowe miękkie mogą przydać się też w sprintach.

Większość graczy nie będzie jeździć w godzinnych czy dłuższych wyścigach typu endurance - a to właśnie w ich przypadku wielkie znaczenie ma strategia doboru opon. Opony miękkie szybciej się zużywają, ale zapewniają lepszą przyczepność. Opony twarde zużywają się wolniej, co ograniczy liczbę pit-stopów. Zapewniają jednak mniej przyczepności.

W skrócie: podczas zwykłej rozgrywki i wykonywania misji z kawiarni w grze, zawsze używaj twardych opon wyścigowych (czy wcześniej: sportowych). Tylko w przypadku deszczu, zmieniaj opony na te na mokrą nawierzchnię.

Następnie: Gran Turismo 7 - jak odblokować kategorie tuningu

Spis treści: Gran Turismo 7 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Gran Turismo 7 - jak wyłączyć muzykę

O autorze
Komentarze