Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Grafika z Assassin's Creed 4 znaleziona w zwiastunie Uncharted 4

AKTUALIZACJA: Naughty Dog przyznaje się do błędu.

Aktualizacja (25.02.2016): Naughty Dog przyznało się do błędu i przeprosiło wszystkie zaangażowane strony za wykorzystanie ilustracji z Black Flag.

„Zapał związany z chęcią publikacji zwiastuna spowodował, że popełniliśmy godny pożałowania błąd i nie sprawdziliśmy dostatecznie dobrze obrazu wykorzystanego w trailerze” - napisano na oficjalnym blogu studia. „Zaktualizowaliśmy już materiał. Szanujemy wszystkie formy sztuki i bierzemy na siebie całą odpowiedzialność.”

„Chcemy szczerze przeprosić wszystkich w Ubisofcie, zespół Assassin's Creed, autora ilustracji oraz naszych fanów.”

Poniżej nowa wersja trailera, już z całkiem innym obrazem w salonie Drake'a.

Zobacz także: Uncharted 4 recenzja - podsumowanie najnowszej odsłony oraz ocena gry.

***

Oryginalna wiadomość (24.02.2016): Najnowszy zwiastun gry akcji Uncharted 4 opublikowano dopiero dwie godziny temu, a materiał już wywołuje kontrowersje - i to nie tylko przez piękne widoki.

Pracownik studia Ubisoft Montreal - Azaïzia Aymar - dostrzegł bowiem, że w materiale wykorzystano jedną z grafik stworzonych na potrzeby Assassin's Creed 4: Black Flag.

„Teraz rozumiem słowo »złodziej« w tytule!” - napisał deweloper, zajmujący się we francuskiej firmie kontrolą zawartości. Pewnie wie, o czym mówi.

Mowa o obrazie, na który Nathan Drake spogląda w okolicach 1:37 w nowym trailerze.

Dla porównania, oryginał z Black Flag.

I jeszcze raz obraz z Uncharted 4. Pozbyto się pirata, ale jest identyczny kształt fali, łódka, a nawet światło słoneczne na skali w tle.

Drake spogląda na dzieło, myśląc zapewne o dawnych przygodach. Czyżby grał w Black Flag? Interesujące będzie spojrzenie na pełną wersję Uncharted 4 - ciekawe, czy deweloperzy zdecydują się na zmianę tekstury.

To nie pierwszy podobny przypadek dla Naughty Dog. Fani pamiętają zapewne, jak The Last of Us zarzucano zbyt duże podobieństwo Ellie do aktorki Ellen Page, a także „inspiracje” Helen Mirren i Jasonem Stathamem podczas prac nad postaciami do Uncharted 3.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze