Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Grafik i producent Metal Gear dołączają do nowego studia Kojimy

Tytuł zaoferuje mechy.

Hideo Kojima potwierdził, że grafik Yoji Shinkawa oraz producent Ken Imaizumi - z dorobkiem obejmującym między innymi serię Metal Gear - dołączą do niego w studiu Kojima Productions.

Od lewej: Ken Imaizumi, Hideo Kojima i Yoji Shinkawa

Kojima potwierdził w rozmowie z serwisem IGN, że pierwszym projektem firmy będzie gra, lecz twórcy nie wykluczają także innych form rozrywki.

- Skupiamy się na cyfrowej zawartości, więc możemy rozważyć filmy, animacje, cokolwiek - mówił słynny producent. - Ale myślę, że w pierwszej kolejności ludzie spodziewają się gier i na tym chcę się skupić. Gdy będziemy już mieli utrwalone marki w grach, możemy rozważyć filmy i wideo.

Twórca przyznał także, że nadal jest zainteresowany współpracą z Guillermo del Toro, pomimo anulowania Silent Hills.

- Będziemy bardziej elastyczni - mówił o kooperacji z Sony. - Będziemy mogli robić bardziej nowatorskie rzeczy, zachowując naszą jakość, ale w tym samym czasie eksplorując nowe obszary.

Yoji Shinkawa dodał, że będzie nadzorował oprawę nowej produkcji, w tym „postacie, projekty teł i koncepty dla mechów”. Mechy potwierdzone.

- Będę tworzył gry do samej śmierci - podsumował Kojima. - Zapewniam, że wyprodukuję ich więcej, coś bardziej zabawnego, czego jeszcze nie było. Byłoby wspaniale, gdybym mógł liczyć na wsparcie fanów.

Pierwsza produkcja nowego Kojima Productions zadebiutuje w pierwszej kolejności na PlayStation 4. Wczoraj ujawniono także plany na wydanie gry w późniejszym terminie również na PC, ale strona internetowa z tymi informacjami została już usunięta.

Logo Kojima Productions ma przedstawiać jednocześnie rycerza i astronautę

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze