Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze zakochali się w okrągłej śwince. Internet reaguje na nowe Pokemony

Prosię i mała oliwka.

Zwiastun nadchodzącego Pokemon Scarlet i Violet pozwala rzucić okiem na zmiany w mechanice rozgrywki, ale przedstawia również szereg nowych „poksów” do złapania. Graczom w szczególności przypadły do gustu dwa stworki: okrągła świnka Lechonk i przypominający nasiono Smoliv. Internetowi artyści masowo tworzą memy i fanowskie grafiki.

Lechonk jest Pokemonem typu normalnego, który ze względu na swoje okrągłe ciało, zaspane oczy i przyklapnięte uszy szybko zdobył sympatię internautów. Jego nazwa - jak to zwykle bywa w serii o kieszonkowych potworach - stanowi połączenie różnych słów. Tym razem jest to lechon (hiszp. prosię) oraz chonk (slangowe określenie otyłej osoby lub zwierzęcia).

Drugim faworytem fanów jest Smoliv, czyli potworek typu trawiastego o charakterystycznej, przestraszonej minie. Tutaj również mamy do czynienia z grą słów (smol - mały, olive - oliwka). Nie ma zaskoczenia, że społeczność graczy polubiła małą i uroczą istotę.

Pokemon Scarlet i Violet zadebiutują już 18 listopada na konsoli Nintendo Switch, wprowadzając do serii nowość, w postaci trybu kooperacji dla czterech graczy.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze