Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze z Korei krytykują nowy dodatek do The Sims 4 - EA obiecuje zmiany

Zmodyfikowano już trailer rozszerzenia.

Śnieżna eskapada to ujawniony niedawno nowy dodatek do The Sims 4 o sportach zimowych. Niektóre elementy rozszerzenia - osadzonego w japońskim regionie Komorebi - wzbudziły kontrowersje wśród graczy z Korei Południowej. EA zareagowało na uwagi, obiecując zmiany.

Kontrowersje wzbudziła kapliczka...

Jak pisze serwis Sims Community, fani ze wspomnianego kraju skrytykowali dwie sceny ze zwiastuna DLC. Pierwszy przedstawia kapliczkę, przed którą skłania się wirtualny ludzik, a druga ukazuje strój z symbolem sztandaru wschodzącego słońca.

Graczom z Korei Południowej nie spodobała się obecność wymienionych elementów w dodatku, a niezadowolenie wyrażali w mediach społecznościowych. W publikowanych wpisach wyjaśnili, że w ich kraju obiekty przypominają o japońskiej okupacji.

...i strój

Użytkownicy tłumaczą, że budowę kapliczek wymuszano w Korei - zjednoczonej wówczas - gdy w latach 1910-1945 była kontrolowana przez Japonię. Flaga jest zaś uznawana za symbol japońskiego imperializmu zarówno w Korei, jak i Chinach.

Na krytykę zareagował już producent The Sims 4 - Graham Nardone. Na Twitterze ogłosił, że zmodyfikowano już trailer dodatku, by uwzględnić uwagi fanów, a także obiecał wprowadzenie zmian do samego rozszerzenia.

„Dążymy to integracji. Angażujemy różne osoby z naszego zespołu i z zewnątrz słuchamy ich jako przedstawicieli kultur, z których czerpiemy inspirację. Bezustannie dążymy do reprezentowania coraz większej liczby graczy w autentyczny i pełen szacunku sposób” - tłumaczy.

Śnieżna eskapada zadebiutuje 12 listopada.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze