Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze Red Dead Redemption 2 przenieśli gang Dutcha do trybu sieciowego

Dzięki edytorowi postaci w Red Dead Online.

Grupa fanów Red Dead Redemption 2 w trybie wieloosobowym produkcji odtworzyła - za pomocą dostępnego w tytule edytora - członków gangu Dutcha, wokół którego toczy się fabuła gry.

Internauta o pseudonimie JP_Doctor wraz ze znajomymi stworzył odpowiedniki bohaterów z kampanii dla pojedynczego gracza. Do Red Dead Online przenieśli więc między innymi Sadie, Micaha i innych.

W rozmowie z naszymi kolegami z brytyjskiej redakcji Eurogamera użytkownik wyjaśnia, że odtworzenie członków gangu Dutcha nie jest proste ze względu na ograniczone możliwości edytora postaci, zwłaszcza dotyczące włosów i ubrania.

Gang Dutcha w wersji sieciowej

- Stworzenie naszych bohaterów zajęło nam dużo czasu, a jeszcze więcej poświęciliśmy na rozwój podopiecznych i zakup odpowiednich strojów. Szczególnie trudnym przypadkiem była nasza Sadie - tłumaczy.

Sieciowy gang Dutcha ma czterech regularnych członków (co ciekawe, wszyscy poznali się w grze), a pozostali dołączają tylko na określony czas. Wspólnie zwiedzają otwarty świat, biorą udział w aktywnościach i robią fotografie publikowane później w internecie.

Szef grupy wciela się w Dutcha

To jednak nie wszystko, ponieważ często organizują sesje RPG, podczas których odgrywają poszczególne postacie, zachowując się i wypowiadając jak oryginalni bohaterowie z trybu dla pojedynczego gracza Red Dead Redemption 2.

- Tak jak Dutch, zawsze mówię, że mam plan, który polega na zdobyciu pieniędzy. Dzięki temu wygląda to tak, jakbyśmy kampanię fabularną rozgrywali w kooperacji - twierdzi JP_Doctor, wcielający się w Dutcha.

Członkowie gangu wspólnie przemierzają Dziki Zachód

Pomysł odtworzenia gangu w trybie wieloosobowym spotkał się z pozytywną reakcją internautów w mediach społecznościowych. Gracze są zaskoczeni odzewem i liczą, że skłonią pozostałych fanów do organizowania podobnych inicjatyw.

Źródło: Reddit, Eurogamer

Najważniejsze informacje o Red Dead Redemption 2:

Wszystkie informacje o RDR 2.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze