Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze pokochali GreedFall. Kolonialne RPG sprzedało się świetnie i dostanie prequel

Nieoczkiwana zmiana miejsc.

Firma Nacon pochwaliła się, że GreedFall z 2019 roku doczeka się kontynuacji, pod tytułem GreedFall 2. Premiera w 2024 roku na PC i konsolach.

Wydawca zdecydował się na przygotowanie prequela w obliczu wysokiej sprzedaży „jedynki” - 2 miliony egzemplarzy, jak podano. Nie jest to może szczególnie wysoka liczba, lecz na pewno imponuje, jeśli weźmiemy pod uwagę budżetowy charakter i wcześniejszy dorobek studia Spiders.

Francuska firma to twórcy Mars: War Logs, Bound by Flame i The Technomancer. Wszystkie te pozycje - z GreedFall włącznie - bazują na tych samych założeniach. Mowa o perspektywie trzeciej osoby i dość klasycznym gatunku RPG, z rozwojem postaci, dialogami i wyborami.

Takie zapewne będzie i GreedFall 2. Szczegółów nie podano, lecz mowa o „kontynuowaniu zwycięskiej formuły”, co nie zostawia zbyt wiele pola do interpretacji. Wrócimy do dobrze znanego uniwersum, choć walka ma być „bardziej taktyczna”.

Interesujące może być odwrócenie ról. „Jedynkę” krytykowano niekiedy za mało subtelne podejście do tematyki kolonizacji, więc tym razem wcielimy się w rdzennego mieszkańca wyspy Teer Fradee i trafimy na kontynent Gacane, skąd wywodzą się kolonizatorzy. Akcja toczy się trzy lata przed wydarzeniami z pierwszej części.

Całkiem ładnie

„Wielu fanów na całym świecie błagało o sequel” - zapewnia Alain Falc, szef firmy wydawniczej Nacon. Tymczasem Spiders ma obecnie ręce pełne roboty kończąc Steelrising, produkcję o - jak można się domyślać - podobnych fundamentach.

Obecnie trwa jeszcze pewne zamieszanie, ponieważ niektóre informacje prasowe mówią o premierze w 2023 roku. Nikiedy wymieniany jest też podtytuł - GreedFall 2: The Dying World.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły