Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze League of Legends otrzymają prezent za dobre zachowanie

A twórcy chcą „zoptymalizować” Internet.

Studio Riot Games nagrodzi graczy League of Legends, którzy w 2014 roku wykazali się wzorową postawą.

Riot chce zająć miejsce wśród sieci Tier 2

Wszystkie osoby, które w ubiegłym roku nie otrzymały ograniczenia czatu, rankingowego, 14-dniowego lub stałego bana, dostaną tajemniczy prezent. Wymagany jest minimum 5 poziom i przynajmniej 10 nieposiadanych skórek.

Z innych wieści na temat League of Legends: Riot eksperymentuje we współpracy z dostawcami Internetu w Ameryce Północnej, starając się zoptymalizować połączenia i zmniejszyć opóźnienia dla graczy ze Stanów Zjednoczonych i Kanady.

„Obecnie dostawcy koncentrują się na przesyłaniu dużych ilości danych na sekundę czy minutę, co sprawdza się w przypadku YouTube czy usługi Netflix, ale nie jest najlepsze z punktu widzenia gier, gdzie konieczne jest wysyłanie bardzo małych pakietów w ułamkach sekund” - napisał Charlie Hauser, przedstawiciel studia.

Riot chce więc stworzyć własną sieć, gwarantującą niższy ping, mniej utraconych danych i rzadsze rozłączanie z serwerami. Pomysł na pewno wiąże się ze sporymi wydatkami, ale może się opłacić - League of Legends to obecnie najpopularniejsza gra na świecie, notująca 67 milionów użytkowników miesięcznie i 27 mln dziennie.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze