Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze Fallout 76 nękają pokojowo nastawionych użytkowników bombami i minami atomowymi

Oraz promieniowaniem.

Niektórzy gracze Fallout 76 utrudniają rozgrywkę pokojowo nastawionym użytkownikom, atakując ich bombami i minami nuklearnymi.

Gra chroni uczestników zmagań przed nękaniem: obrażenia zadawane przez innych są niskie póki nie odpowiemy ogniem i rozpoczniemy pojedynek PvP. Postacie nie są jednak odporne na wszystkie niebezpieczeństwa - mogą zostać zabite przez potwory i zagrożenia środowiskowe. Wśród ostatnich jest promieniowanie, co jest wykorzystywane do psucia zabawy.

Atomówka nowym sposobem na pacyfistów

Przeciwko osobom niezainteresowanym potyczkami używane są bomby i zbliżeniowe miny atomowe. Sam ładunek oczywiście nie eliminuje pacyfisty, ale wytwarza radiację, która już rani, a także prowadzi do pojawienia się potworów.

O jednym z pierwszych przypadków zastosowania wspomnianej metody nękania napisał w październiku użytkownik tombrown788 z forum Reddit. Ostrzegł fanów przed nowym zjawiskiem i wezwał Bethesdę do karania dożywotnymi banami graczy, którzy uprzykrzają zabawę innym.

W następnych tygodniach coraz częściej alarmowano o atakach minami atomowymi. Niektórzy zwracają uwagę, że możliwość zabijania ładunkiem nuklearnym i promieniowaniem jest błędem i luką w systemach rozgrywki, pozwalającą zyskać nieuczciwą przewagę.

Użytkownik forum Reddit o pseudonimie McChuggernaut podkreśla, że tego typu eliminacje liczone są jako zabójstwo z ręki gracza. Ofiara nie traci jednak zgromadzonych wcześniej nakrętek, choć otrzymuje opcję zemszczenia się na oprawcy, co wykorzystują agresorzy - zastawiają pułapkę na nieświadomego uczestnika rozgrywki, by faktycznie skraść jego dobytek.

Źródłem min atomowych jest błąd pozwalający kopiować przedmioty

Częstsze atakowanie bombami i minami nuklearnymi może być efektem niedawnego zamknięcia serwera Survival, który był nastawiony na zmagania PvP. Metoda zyskuje też na popularności, dzięki usterce, umożliwiającej kopiowanie przedmiotów, a przez to - zdobycie dużej liczby ładunków nuklearnych.

O problemie wie już Bethesda. Przedstawiciel firmy zaznaczył, że deweloperzy odpowiedzialni za Fallout 76 badają sprawę i pracują nad usunięciem błędu, choć na razie nie wiadomo, kiedy zostanie naprawiony.

Źródło: Kotaku

Następnie: DICE wyjaśnia, dlaczego gracze porzucają Battlefield 5

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze