Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze Elden Ring trollują się wzajemnie wiadomościami. Niektórzy mają dość

"Społeczność kompletnie zniszczyła system wiadomości".

Wiadomości pozostawiane przez graczy w świecie Elden Ring nie są zbyt przydatne - skarżą się niektórzy fani nowej gry From Software. Choć w teorii powinny pomagać wędrowcom i ostrzegać przed niebezpieczeństwem, w większości są to przejawy trollingu, nierzadko prowadzące do zguby postaci.

System wiadomości to oczywiście nie nowość w grach japońskiego studia. Ponownie tworzy się je z gotowych szablonów i słów - nie można więc używać klawiatury do pisania. Nowością nie jest też żartowanie sobie z innych graczy, jednak z doniesień internautów wynika, że w Elden Ring trolling zdecydowanie nabrał na sile, stając się wręcz irytujący.

Każda ściana ma napis »Przed tobą ukryte przejście«, a na każdym klifie znajdziemy »Spróbuj skoku«” - podsumowuje użytkownik Reddita.

Takich wiadomości nie znajdziemy w grze zbyt wiele

Każdy myśli, że jest cholernym komikiem” - irytuje się inny gracz. „Każda ściana z sekretem i każdy klif z poradą skoku nie są ani zabawne, ani sprytne. Doszło do tego, że może jedna z tysiąca wiadomości jest pomocna, więc lepiej po prostu je ignorować”.

Zdenerwowany gracz uważa, że w Dark Souls i Dark Souls 2 społeczność była naprawdę pomocna, a „uprzejme” wiadomości były częścią duszy gier From Software, jednak zmieniło się to wraz z Elden Ring.

Skoki z klifów i sekrety w ścianach to jednak nie wszystko. Ziemie Pomiędzy wypełnione są też masowo innymi „ulubieńcami” trolli, w tym dość wulgarnymi propozycjami z „dziurą” oraz „Fort, Nightem”. Sytuację dobrze podsumowuje poniższy mem.

Elden Ring Messages are like... from r/Eldenring

Wygląda na to, że sytuacja w najbliższej przyszłości się nie zmieni, bo domorośli „komicy” wzajemnie się napędzają, wymyślając nowe zwroty. Należy też zaznaczyć, że system wiadomości działa w Elden Ring w oparciu o oceny. Gdyby gracze nie dawali poradom „lajków”, nie pokazywałyby się w światach innych osób.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze